TOP 10 firiem  

Autor:
Publikované: 2016-07-26 17:49:00


TOP 10 firiem Nitrianskeho kraja

Podujatie je spojené s diskusiou na tému Aké sú šance na podnikanie v Nitrianskom kraji.

22. september 2016 od 18:00

hotel Zlatý Kľúčik, Nitra

 

Témy:

Príchod britskej ikony

Postaviť v Nitre sa rozhodla i automobilová legenda Jaguar Land Rover. Firmy tak čakajú dve výzvy. prvá je možná spolupráca s touto ikonou. Ako získať biznis s Jaguarom? Vie miestnym firmám v tomto pomôcť štát? Čo všetko musia miestne spoločnosti spĺňať, aby sa dostali k Jaguaru?

Po tom, čo v regióne začne vyrábať autá jaguar Land Rover, bude problém s dostatkom kvalifikovanej pracovnej sily. Ako sa firmy na toto obdobie majú pripraviť? Ako im má pomôcť štát?

Dá sa vôbec predísť tomu, aby Jaguar „nepokradol“ všetkých skúsených zamestnancov miestnym podnikateľom. Ako?

 

Čo môže pre Nitru a okolie urobiť štát a banky

Pomoc mesta a samosprávy. Aké mechanizmy majú na podporu podnikateľov v regióne, pomoc pri výkupe pozemkov, budovaní závodov, realizovaní nových projektov, ako aj hľadaní kvalifikovanej pracovnej sily.

Podpora od bánk a lízingových spoločností. Kritériá bánk pri posudzovaní projektov. Najväčšie problémy malých a stredných firiem pri získavaní úverov. Výhodnejšie bankové financovanie  cez európske úverové  programy. Ako  môžu spoločnosti využiť vo svoj prospech nástroje spolufinancovania Európskej únie, ako napríklad JEREMIE, čo musia podstúpiť, aby bankové financovanie s podporou európskych inštitúcii získali.

 

Čo môžu pre seba urobiť samotné firmy v Nitrianskom kraji

Biznis v minulosti a dnes. Kríza mení pravidlá biznisu. Či už je reč o tej ekonomickej, pre ktorú ľudia odkladajú nákupy a firmy nemajú toľko zákaziek ako v minulosti, alebo tej medzi partnermi, keď sa prestávajú platiť faktúry. Či už je reč o prvej, druhej, alebo dokonca o kombinácii oboch, pre podnik to môže znamenať v konečnom dôsledku i bankrot. Ako si nastaviť finančný manažmenť tak, aby ste boli prežili i ťažké časy?

Aké sú indikátory problémov a ako ich riešia odborníci, teda poradenské a auditorské spoločnosti

Kde sa dajú dáta, podľa ktorých viete zistiť, ako si na tom stojíte vy či váš obchodný partner, získať, ako ich rýchlo spracovať a ako sa podľa nich zariadiť?

 

Program

22. september 2016 od 18:00

hotel Zlatý Kľúčik, Nitra

17.30 - 18.00 prezencia hostí

18.00 - 18.45 odovzdávanie ocenení TOP 10 firiem regiónu

18.45 - 20.00 diskusia

20.00 raut

Moderátor

           

Marcela Šimková

šéfredaktorka Hospodárskych novín

 

zdroj:club.hnonline.skDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.