Jeff Bezos  

Autor:
Publikované: 2015-08-08 22:51:00


Jeff Bezos

Zakladateľ Amazon.com

Dátum narodenia: 12.01. 1964 (46 rokov)

Miesto narodenia: Albuquerque, Nové Mexiko, USA

Znamenie: Kozorožec

Jeff Bezos sa narodil v Albuquerque v Mexiku 12. januára 1964. Keď bol Bezos ešte mladým chlapcom fascinovali ho počítače a všetky technické vecičky. Rozpráva sa, že ako malý si zostrojil alarm vo svojej izbičke, aby mu tam neliezol jeho súrodenci.

V dospievaní nastúpil na Princetonskú univerzitu, kde absolvoval odbory elektrické inžinierstvo a počítačová veda s vyznamenaním. Po škole sa odsťahoval do New Yorku, kde pracoval ako počítačový poradca. Pracoval na počítačových programoch firmy Bankers Trust Company, ktorá v tom čase operovala s aktívami prevyšujúcimi stovky miliárd. V tej istej firme sa dostal už v 26 rokoch na pozícii viceprezidenta.

Objavil potencionál v internete, ktorý bol zatiaľ určený len armáde a pár vysokým školám. Bezos sa tak zameral na skúmanie, s čím by sa dalo na internete zarábať. Rozhodol sa pre knihy, ktoré nemali konkurenciu ani vo forme katalógov. Tým sa zrodil americký fenomén menom Amazon.com.

Stránka sa prvýkrát spustila v roku 1995, asi za 2 mesiace už firma mala obrat cez 20 tisíc týždenne.

Bezos sa sústredil na zákazníkov a na ich možnosti na internetových stránkach. Vymyslel tak napríklad, hodnotenie jednotlivých produktov, emaily, ktoré upozorňovali na novinky. Sortiment sa neskôr rozšíril do všetkých odvetví.

Zdroj: http://www.uspesneosobnosti.cz/jeff-bezos-245#more-245Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.