Larry Page  

Autor:
Publikované: 2015-08-08 23:15:00


Larry Page

Podnikateľ

Dátum narodenia: 1975

Miesto narodenia: East Lansing, Michigan, USA

Larry Page sa narodil v Lansingu v štáte Michigan 26. Marca 1973 do židovskej rodiny. Larry sa stal počítačovým expertom už na vysokej škole a je spoluzakladateľom spoločnosti Google Inc. - Najväčšej svetovej internetovej firmy. Časopis PC World vydal článok kde jeho aj druhého spoluzakladateľa Googlu Sergeyom Brina označuje za jedny z 50 najdôležitejších osôb internetového rozhrania.

Larry Page je momentálne na 11. priečke časopisu Forbes, ktorý mu vymeral výšku jeho imanie na 15 miliárd dolárov.

Page prešiel na univerzite v Michigane s vyznamenaním a tiež úspešne zakončil Standfordskej Univerzitu. Internetom bol fascinovaný už od 6 rokov. To ho nepustilo ani v neskoršej dobe a stal sa posadnutý technológiami a podnikaním.

Spolu so Sergeyom Brinom skúmali matematické prepojenie medzi jednotlivými weby. Prišli s myšlienkou, že vyhľadávač, ktorý by vyhľadával podľa vzťahov medzi jednotlivými weby, by mal mať oveľa lepšie výsledky, než doterajšie vyhľadávače, ktoré radili svoje výsledky podľa počtu výskytu hľadaného slova na samotnej stránke.

V septembri 1997 si kúpili doménu google.com a hneď rok potom z firmy vytvorili akciovú spoločnosť, ktorá mala sídlo v garáži. Zdroj: http://www.uspesneosobnosti.cz/larry-page-240#more-240Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.