Michael Dell  

Autor:
Publikované: 2015-08-08 23:03:00


Michael Dell

Podnikateľ

Dátum narodenia: 23.02. 1965 (45 rokov)

Miesto narodenia: Houston, Texas, USA

Znamenia: Ryby

Michael Dell podľa časopisu Forbes vlastní majetok v hodnote 14 miliárd dolárov a to ho radí na 15. priečku najbohatších ľudí sveta.

Bohatstvo mu zaistilo odvetví IT, ale to, čo ho posunulo medzi najbohatších ľudí sveta, bol marketing. Dokonca sa o Dell direkt marketingu učí aj v školách.

Narodil sa v Houstone 23. februára roku 1965. Jeho otecko bol zubár a jeho mamička sa živila na buzre ako maklérka. Cez matku mal od raného detstva styk s biznisom a tak nikoho neprekvapilo, že prišiel v 12 rokoch s nápadom obchodovať so známkami. Nechcelo sa mu zbytočne platiť niekomu kto by jeho známky predával a tak s kamarátom vytvorili katalóg a predávali známky priamym predajom. Dell si mal zarobiť okolo dvoch tisíc dolárov.

Postupoval tak aj neskôr keď sa snažil predávať predplatné novín. Nechal si vypísať zoznam novomanželov a nových prisťahovaných ľudí od úradu a všetky kontaktoval, tým si zarobil na svoje prvé BMW, v ktorom jazdil už na strednej škole.

Najdôležitejšie zlom jeho kariéry nastal s predajom počítačovej techniky. Po strednej nastúpil na medicínu, kde ale vo voľnom čase začal skladať počítače pre svojich kamarátov.   Zdroj: http://www.uspesneosobnosti.cz/michael-dell-253#more-253

 Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.