SoftKinetic  

Autor:
Publikované: 2015-10-21 00:09:00


Japonský gigant Sony kupuje startup s patentovanou technológiou pre virtuálnu realitu.

Boj o technológie ovládajúci virtuálnu realitu vrcholí a popredné spoločnosti sa snažia predbiehať medzi sebou v rýchlosti vývoja a nákupoch nádejných startupov a menších spoločností. Či už je to Apple, ktorý si len v priebehu tohto týždňa vydal dva takéto nováčikmi, alebo teraz Sony, ktoré dnes ohlásilo akvizíciu belgického SoftKinetic.

Japonský gigant si tak pod svoje krídla pribral 77 aktuálnych zamestnancov a pokročilú patentovanú technológiu detekcie rúk a ich pohybov pre zobrazovanie a interakciu vo virtuálnej realite. Pre Sony to bol jasný krok - pre svoj momentálne najrýchlejšie rastúce business, vyvíja systém, ktorý bude spolupracovať s hernou konzolou pomocou chytrých okuliarov a slúchadiel pod označením Morpheus.

SoftKinetic si nielenže technológiu patentoval, ale zároveň aj predstavil jej funkcie v inom odbore - automobilovom priemysle, kedy pomocou jednoduchých gest môže vodič napríklad ovládať hlasitosť rádia, začať hovor alebo nastaviť navigáciu.

Cena akvizície je neznáma a Sony potvrdilo v tlačovej správe, že sa finančné výsledky novej spoločnosti nijako zásadne neprejaví v aktuálnom fiškálnom roku (do marca 2016).

Foto: SoftKineticZdroj:czechcrunch.czDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.