SPPoločne  

Autor:
Publikované: 2015-10-11 21:31:00


Program SPPoločne podporí 39 projektov sumou 200.000 eur

Výsledky štvrtého ročníka verejnoprospešného programu SPPoločne sú už známe. Do on-line hlasovania sa zapojilo takmer 90 tisíc ľudí. Svojimi hlasmi rozhodli o 30 projektoch určených na zlepšenie kvality života v ich bezprostrednom okolí. Osobitnú bonusovú cenu získalo 9 ďalších projektov. Výsledky verejného hlasovania a zoznam ocenených projektov sú od dnešného poludnia zverejnené na stránke www.sppolocne.sk.

Počas prvých troch ročníkov SPP spolu s Nadáciou SPP odmenili 128 projektov v celkovej hodnote 840.000 eur. Vo štvrtom ročníku každý z 39 víťazných projektov získa podporu vo výške od 3000 do 6000 eur v kategóriách SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu. Cieľom programu, ktorý spája ľudí v mestách a obciach na celom Slovensku, je pomoc konkrétnym komunitám vo všetkých regiónoch krajiny. Transparentné hlasovanie zároveň motivuje širokú verejnosť, aby sa tiež pričinila a rozhodla o projektoch, ktoré skvalitnia životnú úroveň alebo skrášlia ich blízke okolie.

Vďaka získanej finančnej podpore pomôže napríklad ŠK Kajak telesne hendikepovaným deťom v integrácii medzi malých športovcov z Piešťan a okolia. Pomocou špeciálne upraveného bezbariérového móla na priehrade Sĺňava si budú môcť vyskúšať jazdu na upravenom kajaku či kanoe pod vedením skúsených inštruktorov. "Obdobie hlasovania bolo pre nás mimoriadne náročné. Hlasy sme zháňali všade, kde to bolo možné. Ale úloha sa podarila, v hlasovaní sme boli úspešní," vysvetľuje Igor Valo, predseda ŠK Kajak. "Do projektu SPPoločne sme sa prihlásili prvýkrát a sme milo prekvapení, že k úspešnosti skutočne stačilo, aby ľudia projekt podporili svojím hlasovaním," dopĺňa šéf piešťanského kajakárskeho klubu.

"Tešíme sa, že práve program SPPoločne poskytne príležitosť zrealizovať tieto a ďalšie vybrané projekty. Ceníme si všetky prihlásené podnety a ďakujeme za každý jeden odovzdaný hlas na ich podporu. Spoločne zlepšíme Slovensko," podotkla programová manažérka programu Ľubica Oreská z SPP a dodáva, že štvrtý ročník programu sa môže pochváliť viac ako 155.000 hlasmi.

Zoznam všetkých výherných projektov je od dneška zverejnený na www.sppolocne.sk. Na tejto stránke bude možné až do konca júna 2016 sledovať postupný priebeh realizácie všetkých podporených projektov.

Slovenský plynárenský priemysel, a. s. (SPP), je najvýznamnejším dodávateľom plynu na Slovensku, ktorý priamo nadväzuje na takmer 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Vďaka tomu je najväčším dodávateľom energií na slovenskom trhu. SPP zabezpečuje spoľahlivé, bezpečné a konkurencieschopné dodávky elektriny a plynu a s nimi spojené služby na Slovensku aj medzinárodných trhoch. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Nadácia SPP (www.sppolocne.sk) je neziskovou organizáciou, ktorú v roku 2002 založil SPP na rozvoj občianskej spoločnosti a poskytovanie pomoci ľuďom v ťažkých životných situáciách. Nadácia SPP sa zaujíma o aktívnych ľudí, ktorí majú schopnosť meniť život okolo seba, ale aj o ľudí, ktorí sú znevýhodnení a potrebujú pomoc. Činnosť Nadácie SPP odráža úsilie o skvalitnenie spoločenskej zodpovednosti v podnikaní. Svoju Víziu nadácie napĺňa poskytovaním darov na charitatívne a filantropické aktivity, zahraničné štipendiá a dlhodobé inovatívne projekty. Pre nadáciu je dôležitá otvorenosť, transparentnosť a rovnosť šancí. Finančné prostriedky rozdeľuje prostredníctvom grantov s jasne definovanými podmienkami a prehľadným procesom hodnotenia. Výsledky podpory sú verejne dostupné.

Kontakt: Michal Holeš, hovorca mobil: +421 917 716 077 e-mail: press@spp.sk

Zdroj :TASR, foto:googleDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.