Western Union a Viber  

Autor:
Publikované: 2016-02-06 17:47:00


Western Union a Viber vytvoria kapacity na cezhraničné prevody peňazí.

Platforma WU® ConnectSM pokračuje v raste a expanzii; užívateľom Vibera poskytuje možnosť posielať peniaze do vyše 200 krajín a teritórií po celom svete.

Spoločnosť Western Union (NYSE: WU), líder v oblasti globálnych platobných služieb, a najznámejšia aplikácia na mobilný prenos správ Viber s vyše 664 miliónmi užívateľov po celom svete dnes oznámili, že sa dohodli, že vytvoria rýchly a jednoduchý spôsob na posielanie peňazí priateľom a rodine prakticky kdekoľvek na svete z pohodlia aplikácie Viber.

Využitie nedávno spustenej platforny WU®ConnectSM, spolupráca spoločnosti Western Union s Viberom sa zameria na tri kľúčové oblasti:

Posielanie peňazí po celom svete: V prvej fáze budú môcť užívatelia Viberu v Spojených štátoch posielať sumy až do výšky 499 USD na vyzdvihnutie na viac ako 500.000 v užívateľských lokalitách Western Union® vo viac ako 200 krajinách a teritóriách.

Zážitok pre svet posielania správ: Western Union a Viber vytvorili zážitok z prevodu peňazí, ktorý začne a skončí na obrazovke užívateľov Viberu.

Integrované riešenia: Riešenie využíva robustné technológie, prepočet cudzej meny, správu dát, ako aj infraštruktúru na reguláciu a dodržiavanie predpisov a proti praniu špinavých peňazí, a to všetko na urýchlenie účinného a včasného pohybu peňazí takmer kamkoľvek na svete.

„Prostredníctvom tohto spojenectva s Viberom budeme rozvíjať naše odhodlanie dosiahnuť zvýšenie počtu spôsobov, ako prevádzať finančné prostriedky na našu celosvetovú cezhraničnú platformu FinTech a rozšíriť našu digitálnu všekanálovú sieť,“ povedal Hikmet Érsek, prezident a CEO spoločnosti Western Union.

„Naši užívatelia už používajú Viber, aby zostali v kontakte s priateľmi a rodinami po celom svete, takže možnosť posielať peniaze blízkym prostredníctvom tejto aplikácie je ďalším prirodzeným krokom,“ povedal výkonný riaditeľ Viberu Michael Shmilov. „Spojenectvo Viberu s Western Union je naším prvým krokom v tomto smere. Našim užívateľom ponúka nový spôsob, ako rýchlo a pohodlne poslať peniaze priateľom a rodine.“

Nová, inovatívna platforma WU Connect založená na technológii API umožňuje digitálnym platformám tretích strán napojiť sa na Western Union s cieľom zabezpečiť svojim užívateľom bezproblémový integrovaný prevod peňazí. Spotrebitelia si môžu vychutnávať svoju obľúbenú aplikáciu pre zasielanie správ a pritom posielať peniaze priamo z aplikácie. Môžu tiež vykonať prevod peňazí s využitím debetnej karty, kreditnej karty alebo bankového účtu a poľahky poslať finančné prostriedky na akúkoľvek účastnícku lokalitu Western Union, mobilnú peňaženku alebo bankový účet po celom svete.

„Platforma WU Connect ponúka príležitosť vytvoriť zmysluplnejšie a zaujímavejšie vzťahy pre užívateľov iných digitálnych platforiem a je rovnako prospešná pre Western Union ako aj spoločnosti, s ktorými spolupracujeme,“ povedal David Thompson, EVP a CIO spoločnosti Western Union. „Tešíme sa na integráciu platformy WU Connect do chatovacej služby Viber a tešíme sa na zvýšenie kapacít pre ďalší rozvoj.“

Pre viac informácií o platforme WU Connect alebo možnostiach integrácie pošlite email tímu WU Connect Business Development na adresu WUConnect@wu.com.

 

O spoločnosti Western Union

 

Western Union Company (NYSE: WU) je lídrom v oblasti globálnych platobných služieb. Spolu so značkami ako Vigo, Orlandi Valuta, Pago Facil a Western Union Business Solutions spoločnosť Western Union poskytuje spotrebiteľom a podnikom rýchly, spoľahlivý a pohodlný spôsob posielania a prijímania peňazí po celom svete, posielania platieb a nákupu peňažných poukážok. Od 30. septembra 2015 značkové platobné služby Western Union, Vigo a Orlandi Valuta boli ponúkané prostredníctvom kombinovanej siete vyše 500.000 užívateľských lokalít v 200 krajinách a teritóriách a vo vyše 100.000 bankomatoch a kioskoch, a prostredníctvom nich sa dali peniaze poslať na stovky miliónov účtov. V roku 2014 spoločnosť Western Union vykonala 255 miliónov transakcií medzi spotrebiteľmi na celom svete, čo predstavovalo 85 miliárd USD spotrebiteľských platieb a 484 miliónov obchodných platieb. Pre viac informácií o platforme WU Connect alebo možnostiach integrácie pošlite email tímu WU Connect Business Development na adresu WUConnect@wu.com.

 

O aplikácii Viber

 

Viber je obľúbená aplikácia na zasielanie správ a tvorbu hlasových a video záznamov, do ktorej sa môže pripojiť ktokoľvek na svete. Bezplatne. Užívatelia môžu zadarmo posielať textové správy, zábavné samolepky, fotky, videá a čmáranice, zdieľať miesta, zadarmo telefonovať v HD kvalite a komunikovať s využitím Push-to-Talk. So službou Viber Out môžu užívatelia robiť nízkonákladové volania na ľubovoľné telefónne číslo po celom svete. Viber je k dispozícii pre iPhone®, telefóny a tablety Android ™, Windows Phone, BlackBerry, BlackBerry ® 10, Windows, Windows 8®, Mac a zariadenia obsahujúce Linux a Symbian prostredníctvom pripojenia 3G / 4G alebo WiFi. S vyše 664 miliónmi jedinečných užívateľov v 193 krajinách, sa Viber neustále inovuje zavádzaním nových platforiem a pridávaním nových zábavných funkcií, ako napríklad Public Chats. Viber patrí spoločnosti Rakuten Group. WU-FWU-G

 

Zdrojový text nájdete na businesswire.com: http://www.businesswire.com/news/home/20160104005988/en/

Kontakt: Western Union Global Brad Jones 1-720-332-1262 bradley.jones@westernunion.com

alebo Viber Global Charlotte Panther charlottep@viber.com

alebo Viber USA Kate Licht katel@viber.com

Zdroj: Western Union, tasr.skDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.