EKOTOPFILM  

Autor:
Publikované: 2016-04-07 23:53:00


EKOTOPFILM

EKOTOPFILM je projekt o ľuďoch a pre ľudí s pomyselným životným plátnom (ako i s tým filmovým). S divákmi, hercami, kulisami, jadrom, záverom, i pokračovaním.

Chceli by sme Vám predstaviť náš tím, ktorý stojí za tou pomyselnou oponou. Predstaviť stovky rúk, desiatky sŕdc, mnoho rozumov a sršiacich nápadov. Sme ľudia so spoločným zmyslom, poslaním a najmä nadšením. Vážime si našu krásnu prácu. Že máme vo svojich rukách zmyselný pracovný nástroj, vďaka ktorému môžeme a vieme robiť náš svet v rámci možností zdravším, lepším miestom pre život.

A kto je teda EKOTOPFILM tím?

Patrí sem Pavol Lím, ktorý mu vdýchol život. Peťo Lím, ktorý celý projekt zastrešuje, koordinuje a vždy maká minimálne na 150%. Janka Kadlečíková je už skúsená a triafa do čierneho s detailnou presnosťou. Lenka Hamšíková projektuje, má pod palcom Junior festival a hrozne ju to baví. Terezka Gemeranová manažuje všetko tak, ako to má byť. Braňko s Miškom sú vždy nablízku pomôcť, naceniť, urobiť, preniesť. Mário Hirjak je eko IT a je ako sova – keď je treba, programuje i v noci. Mimi – Miriam Luknár Tursunovová sa hrá s anglickými slovíčkami v krásnych filmoch. Opak je reper, technik i produkčný v jednej osobe. Juraj Ulický zalamuje a graficky nastavuje. Peťko Maňák pomáha a rozposiela newslettere a všetko, čo sa dá. Peťo Ondruš je SEO poradcom a radí, ako sa dá priateliť i s virtualitou. Dagi Horkuličová sa stará o účtovný poriadok, aby bolo všetko OK. Lucia Kováčová je odborníčkou na médiá. Danka Šuhajová kúzli eventy na kľúč. Ivan Pauko sa pohral s web-grafikou. Lucia Maňáková pomáha s koordináciou dobrovoľníkov. Interway sú profesionáli a spravujú www.ekotopfilm.sk. Agentúra Effectivity POWERED BY PUBLICIS je tiež súčasťou tímu -jej kreatívci kreujú, prekvapujú a niekedy až lietajú. I vďaka ním bude tento rok festival pestrofarebný, živý a hravý. A v neposlednom rade do tímu Ekotopfilmu patrí stovka dobrovoľníkov z evanjelického lýcea, strednej pedagogickej školy a mnoho iných, zdieľajúci s nami to, čo nás tak hrozne všetkých baví :)

KTO SME

EKOTOPFILM JE SVOJOU 42. ROČNOU TRADÍCIOU NAJSTARŠÍM PODUJATÍM TOHTO DRUHU NA SVETE

42 rokov! Koľko festivalov sa dožije takéhoto veku? Vytvoril  viac ako 5000 partnerstiev vo viac ako 58 krajinách sveta. Je najväčším festivalom svojho duhu v rámci SR. Navštívilo ho už viac ako 1 milión návštevníkov.

Dokázal výnimočne spojiť na jednej platforme verejný, súkromný a tretí sektor v problematike TRVALO UDRŽATEĽNÉHO ROZVOJA. Stalo sa z neho jedno z najväčších a najnavštevovanejších podujatí.

Od roku 1974 uplatňuje ZÁSADY TRVALO UDRŽATEĽNÉHO ROZVOJA, ktoré až v roku 1992 oficiálne deklaroval Summit Zeme v Rio de Janeiro.

Festival je svetovým unikátom v spojení súkromného, verejného a tretieho sektora. Táto platforma spojenia troch sektorov je vo svete ojedinelá a v zahraničí mimoriadne rešpektovaná i oceňovaná.

NAŠE POSLANIE

SPÁJAŤ

Festival je ojedinelou platformou spájania dvoch pôvodne názorovo odlišných skupín:  Vedcov - technikov a Environmentalistov. Ekotopfilm spája ľudí cez partnerstvá, priateľstvá myšlienkami, spoločnými víziami, cez spoločné projekty.

VZDELÁVAŤ

Festival prostredníctvom atraktívnych filmov vzdeláva náučno-populárnou formou širokospektrálnu cieľovú skupinu od najmenších žiakov, študentov až po viac generačné rodiny a širokú verejnosť. Prostredníctvom premiérových filmov prináša každoročne na Slovensko to najnovšie a najlepšie z celého sveta.  

PRINÁŠAŤ RIEŠENIA

Festival je celoročným interaktívnym podujatím, ktoré problémy nielen pomenováva, ale pomáha aj k ich riešeniam. Vďaka sprievodným programom, prednáškam, výstavám, prezentáciám, besedám prispieva k reálnemu riešeniu aktuálnych problémov.

REPREZENTOVAŤ

Festival prostredníctvom protokolárneho programu, slávnostného vyhlásenia výsledkov a odovzdávania cien pozýva k spoločnej aktivite zástupcov celého diplomatického zboru v SR. Zoskupuje predstaviteľov štátnej sféry, zástupcov samospráv, odborníkov z oblasti environmentu, vedy, kultúry a pod.

ZABÁVAŤ

Festival je aj fiestou, čiže zábavou. Vďaka celodenným aj večerným projekciám, sprievodným akciám a programom je toto podujatie celotýždennou udalosťou na vysokej kultúrnej i spoločenskej úrovni.

SÚŤAŽIŤ

Festival je súťažným festivalom. Na základe výberovej komisie a medzinárodnej poroty každoročne oceňuje súťažné filmy v jednotlivých kategóriách. Tieto ceny patria medzi najprestížnejšie na svete.

Zdroj:ekotopfilm.skDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.