Gospel TALENT 2016  

Autor:
Publikované: 2016-03-12 14:31:00


Gospel TALENT 2016

Nové gospelové talenty čaká štedrá pomoc pri štarte hudobnej tvorby. O víťazoch rozhodnú dve poroty aj diváci.

Úspešná celoslovenská súťaž Gospel talent je späť!

Po dvojročnej pauze sa na gospelovú hudobnú scénu vracia projekt, ktorý začínajúcim interpretom pomôže zviditeľniť sa a víťazom umožní odštartovať aktívnu tvorbu. Gospeltalent je pre všetkých autorov kresťanskej hudby jedinečná šanca vyjsť zo skúšobní a ukázať svoje umenie verejnosti. Hľadáme nové talenty, budeš medzi nimi? Prihlásiť sa môžeš do 20. marca!

 

Víťazi štvrtého ročníka Gospeltalentu získajú doposiaľ najviac cien. Okrem profesionálneho nahrávania skladieb vystúpia na najväčších kresťanských festivaloch, koncertnom turné doma i v zahraničí, nahrajú klip a Rádio Lumen nasadí najlepšie skladby do éteru aj do rebríčka Gospelparády.

 

Podmienkou je zaslať do 20. marca autorskú skladbu a do jednej z troch kategórií – spevák, speváčka, kapela alebo zbor. Okrem praktických cien a neoceniteľných skúseností získa víťaz v každej kategórii aj víkend v Tatrách a ďalšie vecné ceny.

 

“Gospeltalent je skvelá príležitosť dať priestor začínajúcim umelcom. Kresťanské kapely sú často zatvorené vo svojich skúšobniach a nemajú veľa priestoru, kde by sa mohli prezentovať. Okrem koncertov na Slovensku sme chceli pre nich pripraviť niečo špeciálne. Zoberieme ich preto hrať aj do Bruselu,” vysvetlil europoslanec Miroslav Mikolášik, ktorý súťaž zastrešuje.

Prvé sito ešte pred semifinále, finalistov vyberú fanúšikovia.

Zo všetkých prihlásených nahrávok vyberie prvá porota 30 najlepších semifinalistov. V širšej porote budú hudobníci, pedagógovia či organizátori hudobných festivalov. Do semifinále sa dostane desať skladieb z každej kategórie. Následne bude súťaž pokračovať na internete, keď dvoch finalistov v každej kategórii vyberú poslucháči a fanúšikovia v online hlasovaní.

Veľké finále prebehne naživo.

 

O absolútnych víťazoch rozhodne štvorčlenná odborná porota počas finálového večera Gospeltalentu 2016 v Ružomberku. Na finálový večer si bude môcť zakúpiť lístky aj verejnosť. Zloženie širšej i hlavnej poroty budú organizátori predstavovať postupne.

Súťaž vznikla v roku 2009 ako štartovacia dráha pre začínajúcich kresťanských interpretov. Organizátormi aktuálneho ročníka sú portál iGospel.sk a spevák a skladateľ Richard Čanaky v spolupráci s Rádiom Lumen. Záštitu nad ňou od začiatku prevzal europoslanec Miroslav Mikolášik. Medzi víťazkami minulých ročníkov boli Simona Martausová, Silvia Chlebovská či Slávka Tkáčová a Katka Krajčoviechová. Počas troch doterajších ročníkov súťaže začínajúci gospeloví interpreti predstavili spolu 146 autorských skladieb.

Zdroj:tasr,gospeltalent.sk

 Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.