Mireille Mathieu  

Autor:
Publikované: 2016-03-12 14:41:00


Šansónová legenda Mireille Mathieu

Francúzska šansoniérka Mireille Mathieu vystúpi spoločne so svojím orchestrom 14. októbra 2016 v Incheba Expo Aréne v Bratislave. Legendárna interpretka predstaví v Bratislave svoje najlepšie skladby: Mon credo, Qu`elle est belle či Mon bel amour d`été.

 

Rodáčka z juhofrancúzskeho Avignonu patrí medzi veľké osobnosti svetového šansónu. Charizmatická speváčka, ktorá je často prirovnávaná k ikonickej Edith Piaf, počas svojej kariéry naspievala viac ako 1200 piesní, vydala viac ako 40 albumov a koncertovala na všetkých kontinentoch sveta.

Počas svojho pôsobenia Mireille Mathieu spolupracovala so svetovými hudobnými osobnosťami ako sú Charles Aznavour, Johnny Hallyday, Julio Iglesias, Paul Anka alebo Frank Sinatra.

 

Táto šarmantná francúzska speváčka má svojich fanúšikov po celom svete.

 

Mireille Mathieu prežila detstvo v juhofrancúzskom meste Avignon ako najstaršia zo štrnástich detí (mala trinásť súrodencov). Pred publikom prvýkrát vystúpila už vo svojich štyroch rokoch, kedy spievala na polnočnej omši v miestnom kostole. Ako sama hovorí, tento okamih bol prvým impulzom k tomu, aby sa stala profesionálnou speváčkou. Neskôr nastúpila do umeleckej školy a získala odborné vedomosti v speve a hudbe. Zásadné pre jej kariéru bolo stretnutie so známym manažérom Johnny Starkom, ktorý mimo iných zastupoval aj Edith Piaf. Bol nadšený a okúzlený jej speváckym nadaním a spolupráca spolu s prvými úspechmi na seba nenechala dlho čakať. Zlomové však bolo jej pôsobenie v Spojených štátoch amerických, kde si doslova podmanila publikum. Nasledovalo množstvo vystúpení v Las Vegas, Hollywoode, New Yorku či San Franciscu.

 

Mireille Mathieu vystúpi v Bratislave 14. októbra 2016 v Incheba Expo Bratislava s kompletným orchestrom. Fanúšikovia sa môžu tešiť na nádherný večer plný čistého francúzskeho šansónu v tom najkvalitnejšom podaní.

Zdroj:tasr,foto:googleDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.