Netflix prichádza na Slovensko!  

Autor:
Publikované: 2016-01-07 13:05:00


Netflix prichádza na Slovensko! Mesiac je zadarmo

Svetoznáma videoslužba s filmami a seriálmi Netflix je už prístupná Slovákom.

Populárna služba Netflix na streamovanie filmov a seriálov prichádza do 130 nových krajín, medzi ktorými nechýba ani Slovensko.

Oznámil to výkonný riaditeľ Netlixu Reed Hastings na CES 2016.

Slováci si navyše môžu službu aj vyskúšať, pri registrácii do 29. februára sú všetky varianty na prvý mesiac zadarmo.

Tri úrovne služby

Na Slovensko prichádza Netflix s ponukou troch úrovní služby. Základný balík Basic je dostupný za 7,99 eura s DPH, stredný balík Standard za 9,99 eura a potom najvyšší balík Premium za 11,99 eura. Základ služby ostáva pri všetkých rovnaký, vždy je možné služby sledovať neobmedzene, na vyžiadanie a ponuka je na mesiac zadarmo. Rozdiel je ale v počte zariadení, na ktorých je možné súčasne Netflix využívať – v závislosti od balíčka sú to jedno, dve, alebo štyri zariadenia.

Najväčší rozdiel ale spočíva v dostupnosti obsahu vo vysokom rozlíšení. HD je dostupné iba pre stredný balík, najvyšší balík ponúka aj UltraHD. Samozrejme, nie každý obsah je dostupný vo vysokom rozlíšení a schopnosť jeho využitia závisí v prvom rade od dostupného internetového pripojenia.

Programy v službe Netflix je možné vyberať neobmedzene z ponuky, pričom väčšina z nich je dostupná v angličtine, francúzštine, nemčine a španielčine. V rovnakých jazykoch bývajú dostupné aj titulky. Slovenský ani český jazyk dostupný nie je, to isté možno povedať aj o lokálnom filmovom či seriálovom obsahu.

Služba je u nás dostupná v troch verziách: Basic, Standard a Premium. Najlacnejší Basic stojí 7,99 eura mesačne, avšak nevychutnáte si obsah v HD kvalite a naraz môžete mať službu zapnutú len na jednej obrazovke.

Standard už prináša HD kvalitu obrazu a možnosť pozerania na dvoch obrazovkách za cenu 9,99 eura mesačne. Najvyšší Premium model umožňuje streamovanie v rozlíšení 4K a sledovanie až na štyroch obrazovkách súčasne. Mesačný poplatok sa pri ňom vyšplhá na 11,99 eura mesačne.

Mesiac zadarmo pre všetkých

Ak chcete službu používať stačí sa zaregistrovať na oficiálnej stránke www.netflix.com. Prvý mesiac neplatíte nič a následne už podľa vami zvoleného plánu. Netflix nemá žiadnu viazanosť, takže predplatné môžete kedykoľvek zrušiť.

Netflix je možné sledovať cez webový prehliadač na počítači, alebo cez aplikácie na smartfónoch, tabletoch, herných konzolách, priamo na Smart televízoroch a ďalších multimediálnych zariadeniach.

Takto získate Netflix na mesiac zadarmo (návod)

Pozrite sa, ako využiť bezplatnú ponuku Netflixu bez toho, aby vám bol na konci mesiaca naúčtovaný poplatok.

Necelý rok od ohlásenia plánovanej dostupnosti Netflix prichádza na Slovensko. Populárna služba na streamovanie filmov a seriálov záujemcom ponúka aj možnosť bezplatného vyskúšania. Aj najdrahší balík s UltraHD obsahom je tak dostupný na mesiac zadarmo.

Služba si pre začiatok vypýta platobné údaje používateľa. Ten ju však môže kedykoľvek deaktivovať, pričom videoobsah bude naďalej dostupný až do konca 30-dňovej lehoty. O svoje peniaze tak nepríde.

Ponuka je však časovo obmedzená a využiť sa dá len pri registrácii do 29. februára.

 

Ako na to?

Netflix skúšobnú dobu ponúka hneď na úvodnej stránke. Vyskúšať sa dajú všetky varianty. K dispozícii je aj sledovanie na mobilných aplikáciách (stiahnite si Android verziu, iOS variant).

Ak si plánujete službu zakúpiť, no nebudete mať záujem o prémiový balík, nič sa nedeje.

Kedykoľvek môžete svoju voľbu zmeniť a službu úplne zrušiť alebo  vybrať lacnejší variant – ešte predtým, ako vám služba čokoľvek naúčtuje. Služba je pritom úplne bez viazanosti a kedykoľvek ju je možné zrušiť bez zaplatenia.

Po zvolení vhodného paušálu  nasleduje povinná registrácia a zadanie platobných údajov. Netflix z účtu stiahne platbu za vybraný balík po uplynutí mesačnej lehoty. Zákazníkov však informuje s trojdňovým predstihom. Službu tak môžu včas zrušiť.

Používateľ následne zvolí zariadenia, ktoré bude na sledovanie filmov a seriálov používať. Ďalej môže nastaviť niekoľko používateľských účtov. Na základe výberu seriálov mu Netflix v budúcnosti ponúkne personalizované návrhy.

K dispozícii je aj „detský mód“, ktorý neplnoletým ponúkne vhodný videoobsah.

V nastaveniach účtov môže používateľ nastaviť filtrovanie zobrazovaného obsahu – napríklad iba na obsah vhodný pre neplnoletých. Pri deťoch je k dispozícii možnosť rozlišovať medzi najmenšími a „násťročnými“.

Ako zrušiť predplatné Netflixu?

Ak chcete využiť len bezplatnú ponuku alebo sa v jej priebehu rozhodnete, že predplatné služby nechcete, zrušiť ho môžete v nastaveniach účtu.

Stačí vybrať možnosť „Cancel Membership“ a voľbu potvrdiť. Potvrdenie o odhlásení dostanete aj e-mailom.

Službu však naďalej môžete využívať až do konca aktuálneho predplatného, respektíve do konca skúšobnej doby. Ak teda po uplynutí lehoty neplánujete za Netflix platiť, odporúčame tak urobiť už teraz.

Pokiaľ sa neskôr rozhodnete predplatné obnoviť, stačí kliknúť na „Restart Membership“. Predplatné bude bez ďalšieho potvrdenia obratom reaktivované.

Zdroj: zive.sk

 Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.