Nitrianská Noc Bojovníkov 2016  

Autor:
Publikované: 2016-01-21 07:54:00


Nitrianská Noc Bojovníkov 2016

Nitrianská Noc Bojovníkov prináša každoročne skvelé zápasy výnimočných športovcov. Ani tento rok nebude výnimkou. My sme mali tú česť hovoriť s jedným z organizátorov pánom Patrikom Matejkom.

 

Dobrý deň p. Matejka, vedeli by ste nám v krátkosti opísať čo Vás viedlo k organizovaniu tohto podujatia?

Organizujem už 7 ročník tohto gala večera a hlavný dôvod je láska k tomuto športu a chuť predstaviť a spopularizovať tento šport u nás. Dať príležitosť domácim borcom zbierať skúsenosti a kvalitné zápasy o tituly v domácom prostredí pred domácim publikom. Spraviť z týchto akcii športovo spoločenské podujatie, ktoré divákom ponúkne všetko, ako kvalitné zápasy, tak atmosféru, svetelné a doprovodné šou a rôzne kultúrne vystúpenia.

Vy sám ste športovec, vediete k aktívnemu športu aj mladých ?

Áno sám som od detstva športoval všetko, čo sa dalo :-) a samozrejme snažím sa mladých ľudí pritiahnuť k športu a ponúknuť im možnosť páliť svoju energiu v telocvični, ringu a na ihrisku.

 

Je tento druh športu náročný na čas a financie?

Je náročný na čas asi ako každý šport, ktorý vyžaduje vrcholnú prípravu a kde chce človek dosahovať najvyšších mét. A peniaze? Kde ich neni treba???

Koná sa toto podujatie aj v iných mestách?

Toto podujatie sa koná len v Nitre, ale na Slovensku je už dostatok podobných gala večerov, ktoré sa určite môžu radiť k európskym kvalitám napr.  v Bratislave, Banskej Bystrici, Poprade, Žiline, Liptovskom Mikuláši, Košiciach.

 

Kto zo známych slovenských kickboxerov bude bojovať?

Budú tu bojovať špičky slov ťažkej váhy ako Tomáš Možný, Martin Pacas, ďalej stálica slov kickboxu Vlado Udranyi, Marcel Jager, Pavol Garaj, Adrian Bartl a mladšie talenty ako Adrian Valentiny, Vlado Sklouza, Michal Novák, Peczar, Rado Kulla, a samozrejme Nitrania zo Scorpio Fight Gymu pod mojim vedením Erik Matejovský, Cyril Pažitný a Štefan Meszaroš budú bojovať o opasky profi champion Slovenska a Ivana Miklašová o profi champion Eu fed WKN.

Koľko trvá toto podujatie a kde sa koná?

Podujatie sa koná v Mestskej športovej hale v Nitre na Čermáni 20.2.2016 a bude trvať jeden deň. Bude  to 14 zápasov vrátané predzápasov z K-1 aj boxu.

 

A čo zahraniční kickboxeri? Na koho sa môžeme tešiť?

Prídu zahraničný fightery z Holandska, Grécka, Švédska a už len Holandský fighter ťažkej váhy George Colin prichádza zo svetoznámeho Mikes Gymu kde trénujú také hviezdy ako Badr Hari, Artur Kishenko a mnoho ďalších.

Ani Vlado Idranyi vo svojom titulovom zápase proti Grékovi to nebude mat ľahké nakoľko tento pán zo svojou bilanciou cez 200 zápasov a z toho len 4 prehraté a 80 výhier KO budí veľký rešpekt.

Paľo Garaj ma tiež veľa skúseného Poliaka a samozrejme aj naši fightery majú nesporne svoje kvality, ktoré budete môcť vidieť už čoskoro počas Noci Nitrianských Bojovníkov 2016.

Čo by ste chceli povedať ľuďom prostredníctvom tohto unikátneho projektu?

Čo povedať ľuďom? Že za každým výsledkom je strašný kus práce, že bojove športy sú často zneužívané, ale nepripravujú ľudí aby robili zle, aby prenášali agresivitu do ulíc. Pravé naopak. Zaťažiť mladých, vybiť ich energiu na žinenkách, ringu ,telocvičniach a naučiť ich vytrvalosti, sebazapreniu a obetovaniu čašu, voľnosti a hlavne rešpektu k súperovi. Každý šport je zneužiteľný a nielen športovci z bojových športov sa zvezú na zlú cestu, ale bohužiaľ väčšinou bojovníci z bojových športov sú vnímaní ako tí agresori, ale záleží aj od okolia, metodiky a vplyvu trénerov a ľudí okolo nich. A to je to, čo chcem ukázať, že aj fightery sú ľudia študovaný, so srdcom a tiež chcem zmeniť pohľad na bojove športy.

Ďakujem za rozhovor Patrikovi a želáme mu iba veľa poctivých nadšencov, ktorí ho budú v jeho športových úspechoch nasledovať.

Autor: Mgr.Maroš Klika foto:Patrik Matejka

 Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.