V okrese Revúca otvorili dva zrekonštruované úseky ciest tretej triedy  

Autor:
Publikované: 2015-08-28 15:15:00


V okrese Revúca otvorili dva zrekonštruované úseky ciest tretej triedy

Zrekonštruované boli úseky s celkovou dĺžkou 21,315 km, tri mostné objekty, dva oporné múry a 33 priepustov.

Zástupcovia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) na čele s jeho predsedom Marianom Kotlebom a predstavitelia miestnej samosprávy dnes oficiálne otvorili dva zrekonštruované úseky komunikácií tretej triedy v okrese Revúca. Prvý sa nachádza na ceste Revúca – Železník – Sirk a druhý medzi Gemerskou Vsou a Levármi. O otvorení úsekov TASR informoval zástupca riaditeľa Úradu BBSK Michal Albert.

„Súhrnná dĺžka zrekonštruovaných úsekov je 5,072 kilometra a celkové náklady stavebných prác boli vo výške 1,14 milióna eur. Pri rekonštrukcii boli odstránené aj bodové chyby po zosuvoch pôdy na svahoch pri Železníku a Gemerskej Vsi,“ priblížil Albert.

Dnes predpoludním slávnostne otvorili aj obnovené úseky ciest tretej triedy medzi obcami Sucháň - Čebovce a pri obci Opava v okrese Veľký Krtíš. Zrekonštruované boli úseky s celkovou dĺžkou 21,315 km, tri mostné objekty, dva oporné múry a 33 priepustov. Celkové náklady stavebných prác dosiahli 3,61 milióna eur.

BBSK podľa vyjadrenia Alberta na opravu spomínaných úsekov vyčlenil financie z vlastných ušetrených zdrojov po tom, ako vláda stopla kraju čerpanie financií na tieto projekty z eurofondov.

Zdroj: TASR,foto: TASRDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.