Zelená vlna  

Autor:
Publikované: 2015-12-22 19:42:00


Aplikácia Zelená vlna

Aplikácia Zelená vlna RTVS už aj pre Windows Phone Populárna aplikácia s dopravným spravodajstvom RTVS je dostupná pre všetky mobilné platformy.

Mobilnú aplikáciu Zelená vlna RTVS pre platformy iOS a Android RTVS spoločne so Slovanetom predstavila pred vyše rokom na nitrianskom Autosalóne. Za uplynulý rok si ju stiahlo až 64.000 používateľov (Android 43 - 1000, iOS - 21.000), vďaka čomu sa aplikácia stala jednou z najpopulárnejších mobilných aplikácií z portfólia RTVS. V uplynulom mesiaci použilo aplikáciu priemerne 15.000 ľudí a zaznamenala takmer 6000 unikátnych používateľov.

"Autorom verzie pre mobilné zariadenia s Windows Phone je Martin Bojnanský, sú v nej dostupné všetky funkcie a nastavenia, na ktoré sú zvyknutí aj používatelia so systémom Android či iOS – aktuálne dopravné udalosti a železničné priecestia, zábery kamier z cestnej premávky, posledná odvysielaná Zelená vlna RTVS v zvukovej podobe a nahlasovanie dopravných udalostí. Verím, že sme pre používateľov s Windows Phone pripravili pekný vianočný darček a že im uľahčíme náročné presuny v hustej predvianočnej premávke," povedal šéf dopravného spravodajstva Zelená vlna RTVS Ľuboš Kasala.

Funkcie aplikácie budú priebežne upravované a vylepšované aj na základe pripomienok a hodnotení používateľov Zelenej vlny RTVS priamo v obchode s aplikáciami pre Windows Phone, ale aj prostredníctvom facebookovej stránky Zelenej vlny RTVS.

"Sme radi, že si mobilná aplikácia Zelená vlna RTVS našla svoju širokú používateľskú základňu a bude dostupná na všetkých dôležitých mobilných platformách. Začiatkom roka 2016 do aplikácie pridáme ďalšie dopravné kamery a nové štatistické funkcie: počet vozidiel a ich druhovú identifikáciu (automobil, motocykel, nákladné auto a pod.)," uviedol Ján Michlík, manažér pre stratégiu spoločnosti Slovanet, s ktorou RTVS pri vývoji a prevádzke aplikácie spolupracuje.

Kontakt:

Juraj Kadáš

PR manažér

Sekcia marketingu a komunikácie

e-mail: juraj.kadas@rtvs.sk

tel.: +421 2 6061 1103

mobil: +421 905 728 310

Mlynská dolina, 845 45 Bratislava

http://www.rtvs.sk

https://twitter.com/rtvs

https://www.facebook.com/RTVS.sk

zdroj:tasr,foto:googleDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.