Objavte čaro Aliexpressu a rozbehnite svoje podnikanie.  

Autor:
Publikované: 2015-08-13 23:16:00


Objavte čaro Aliexpressu a rozbehnite svoje podnikanie.

Ešte ste o tom nepočuli? Aliexpress, Alibaba alebo tzv. čínsky Ebay, aspoň ja to tak volám.

Rozdiel medzi Aliexpressom a Alibabou je vo veľkosti objednávok, ak chcete nakupovať od jedného po zopár kusov, tak pre Vás je určený Aliexpress.com

Alibaba.com je skôr pre veľkoobjemné objednávky, väčšinou prepravované loďou.

Ale v podstate sa jedná o to isté, miesto, kde sa vy ako zákazník stretnete s množstvom výrobcov a predajcov priamo z Číny.

Podnikateľská príležitosť

Neberte to len ako miesto, kde nakúpite lacnejšie veci pre seba, berte to skôr ako portál s obrovským potenciálom, (za čo hovoria aj výsledky na burze). Vďaka Aliexpressu môžete rozbehnúť svoje podnikanie s malými počiatočnými nákladmi, tak ako som to pred rokmi začal aj ja. Berte to ako príležitosť pre Vás.

Množstvo ľudí ešte doteraz ani nepočulo o týchto portáloch ako Alibaba/Aliexpress, Ebay, DealExtreme, Amazon, atď. Ja osobne som objavil Aliexpress pred 4 rokmi a postupne som si objednával rôzne druhy tovarov. Nájdete tam takmer všetko.

LEDky (žiarovky, LED pásiky, zdroje) oblečenie, hodinky, doplnky pre auta, elektronika – mobily, tablety, quadrocoptéry, rôzne súčiastky, materiály na výrobu a podobne.

Mnohí predajcovia mi to môžu mať za zlé, že „odhaľujem“ tento lacný svet, ale ja som sa k tomu tiež dostal nejakým spôsobom a pomohlo mi to začať podnikať. A to podporujem. Nájdite si kvalitný produkt, spoľahlivého dodávateľa a začnite podnikať. Ak pomôžem hoci len jednému z Vás začať podnikať, tak je to pre mňa úspech, ale chcem, aby ste podnikali viacerí, chcem čím viac dobrých podnikateľov.

Mne sa vďaka aliexpresu podarilo rozbehnúť moje podnikanie s fóliami, na začiatku som mal jedného dodávateľa, no časom som nebol spokojný s kvalitou a pri mojej prvej reklamácií nastal problém. Tak som začal hľadať iného dodávateľa, dnes mám už asi piateho v poradí. Nenájdete hneď toho najlepšieho, ale časom sa k nemu dostanete. Treba čítať recenzie od zákazníkov, ale nie len tie dobré, skôr tie zle, pozrieť koľko ich je. Ale treba rátať aj s tým, že sa nezavďačíte každému, no keď je veľa zlých recenzií, tak asi nie je problém len v zákazníkoch.

Pozor na falzifikáty

 Upozornenie: Pozor na imitácie, napodobneniny,”fejky”. Neobjednávajte si veci, ktoré určite nie sú originálne, pretože Vám ich zastavia na colnici a vy tak prídete o tovar, v dobrom prípade Vám vráti Aliexpress peniaze.

Plusy a mínusy

Hlavné výhody:

·         Peniaze dostane odosielateľ, až keď to vy potvrdíte, takže sa nemusíte báť o svoje peniaze.

·         Ak Vám došiel iný tovar, alebo nesedí s popisom, prípadne je poškodený, môžete požiadať Aliexpress o zľavu, prípadne vrátenie celej sumy cez “Open Dispute”

·         Nízke ceny

·         Číňania si vážia zákazníkov, kladú veľký doraz na pozitívny feedback

·         čím viac objednáte, tým lepšiu cenu si viete vyjednať, ak nakupujete fakt vo veľkom tak odporúčam využívať Alibabu,

·         Obrovské množstvo výrobcov a produktov.

·         Veľa produktov s poštovným zadarmo (free shipping)

Nevýhody:

·         na aliexpresse Vám nevystaví každý predajca faktúru, niektorí sú len malí predajcovia a účtovníctvo tam veľmi neriešia; ak potrebujete faktúru, tak sa najskôr spýtajte dodávateľa, či Vám ju vie vystaviť – pýtajte si “commercial invoice”

·         doprava poštou trvá v priemere 2-4 týždne

·         nad 22 Eur treba počítat s DPH +20%, nad 150 Eur si treba prirátať ešte aj clo vo výške 3-11% (colný sadzobník)

·         ťažký a veľkorozmerný tovar má drahú prepravu, iba cez prepravné spoločnosti ako FedEx,DHL, atď. (príde to síce rýchlejšie, ale častokrát je doprava drahšia ako samotný tovar)

·         budete potrebovať anglický jazyk, ak chcete vyjednávať o cene s dodávateľom, alebo dobre používať google translate .

Zdroj: Patrik Taishi Popelič in http://www.mladipodnikatelia.sk/objavte-caro-aliexpressu/Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.