Apple Watch  

Autor:
Publikované: 2016-02-06 15:36:00


Apple vlani predal viac ako 12 miliónov Apple Watch a stal sa lídrom

Apple oficiálne údaje o predaji hodiniek ešte nezverejnil.

Hodinky Apple Watch z produkcie amerického technologického koncernu Apple, sa vlani stali lídrom na trhu s inteligentnými hodinkami. Podieľali sa totiž až dvoma tretinami na globálnom predaji takýchto hodiniek. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na údaje spoločnosti Canalys, ktorá sa zameriava na prieskum trhu.

Podľa týchto údajov Apple vlani predal viac ako 12 miliónov hodiniek Apple Watch, ktoré sa stali módnym hitom hneď od ich uvedenia na trh v apríli 2015. Len v decembri, počas vianočnej sezóny, sa vo svete predalo viac ako 5 miliónov kusov Apple Watch.

Na druhej priečke z hľadiska globálneho predaja sa umiestnili inteligentné hodinky konkurenčnej spoločnosti Samsung, ktorá ich predstavila už na jeseň 2013.

Apple oficiálne údaje o predaji hodiniek ešte nezverejnil, ale podľa interných zdrojov koncernu šéf spoločnosti Tim Cook vraj povedal zamestnancom, že v poslednom kvartáli vlani predaj Apple Watch prekročil aj predaj smartfónov iPhone v poslednom kvartáli 2007, čo je rok, keď Apple uviedol na trh svoj inteligentný telefón.

Zdroj:teraz.skDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.