Konzola WuKong od Taisys  

Autor:
Publikované: 2016-02-11 18:46:00


Konzola WuKong od Taisys

Taisys Technologies prichádza na trh s konzolou WuKong, vôbec prvou platformou pre riadené služby OTT, ktorá podporí spoluprácu medzi operátormi mobilných sietí a poskytovateľmi služieb OTT. Nová synergia, ktorú umožní WuKong sa stane inovatívnym zdrojom príjmu pre mobilných operátorov bojujúcich mimo iného so službami OTT, klesajúcimi príjmami a stále nižšími maržami na službách. Základy konzoly WuKong sú postavené na technológii IMSI od Taisys a platforme slimduet® - úspešne etablovanom prvom komercionalizovanom ekosystéme eSIM.

 

Mobilní operátori sú ako poskytovatelia internetových služieb viazaní zásadou sieťovej neutrality, čo znamená, že všetky dáta sú rovnocenné a nie je možné žiadne blokovanie, regulácia alebo platené uprednostnenie služieb či obsahu na internete. Mobilní operátori však môžu zmeniť svoju rolu z poskytovateľa internetových služieb na poskytovateľa aplikačných služieb, pričom v tejto novej pozícii môžu voľne upravovať obsah, služby aj ich spôsob poskytovania svojim predplatiteľom. A práve túto premenu a oslobodenie sa od záväzku sieťovej neutrality je možné dosiahnuť pomocou prepínania cez IMSI. Tento krok tiež naštartuje rozvoj vertikálnej spolupráce, pri ktorej budú služby a obsah spájané s prenosom a spoplatnené cez OTT.

Jason Ho, prezident spoločnosti Taisys povedal: "Cesta k eSIM je plná výziev pre mobilných operátorov. Taisys ich na tejto ceste významne podporuje a zabezpečuje hladký prechod k neobmedzeným službám mobilných operátorov s cieľom doviezť ich do destinácie postavenej na princípe Telco.  Konzola Kong ešte posilňuje možnosti prebudovávania zrúcaného múru okolo mobilných internetových služieb."

 

Platforma dostala názov WuKong kvôli podobnosti medzi technológiou IMSI a legendárnym Opičím kráľom Sun WuKong s polymorfnými schopnosťami. V klasickej čínskej literatúre Cesta na západ sa WuKong objavuje ako pomocník, ktorý stráži budhistického mnícha Tripitaka na ceste za svätým písmom do Indie. WuKong je známy svojim kúzlom, pri ktorom sa každý z jeho vlasov dokáže premeniť na jeho vlastný klon s rovnakou mocou upokojiť nepriateľov na ceste, známom ako jedno zo 72 premien. Mobilní operátori dokážu zvládnuť rôzne výzvy služieb OTT, ak použijú neobmedzené množstvo technológií IMSI, presne tak, ako WuKong mohol využiť neobmedzené množstvo vlasov premieňajúcich každé IMSI na poskytovateľa iných služieb. Pomocou platformy WuKong môžu mobilní operátori využívať tento zdroj a tým bezhranične zväčšiť svoju kapacitu možností.

Konzola WuKong bude predstavená na podujatí Mobile World Congress 2016.

Zdroj:tasr.skDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.