Model 3  

Autor:
Publikované: 2016-04-07 22:21:00


Elon Musk: Teslu Model 3 si pred objednalo viac než 230 000 ľudí

Novú Teslu predstavil generálny riaditeľ spoločnosti Elon Musk, ktorý neprestáva informovať o aktuálnom počte pred objednávok zatiaľ najdostupnejšieho modelu firmy.

Už pred predstavením kolovali internetom fotografie ľudí, čakajúcich v rade pred predajňami Tesly a pripravenými vytvoriť svoju pred objednávku na Model 3 – rovnako, ako to spravili tisíce on-line. Práve vďaka týmto ľuďom sa podarilo spoločnosti prijať približne 180 000 pred objednávok za prvých 24 hodín od predstavenia – informoval Musk na Twitteri.

Podľa Muskovho predpokladu, že priemerná cena predaných Modelov 3 (stredná výbava) bude približne $42 000, prijala Tesla za jediný deň objednávky na elektromobily v hodnote 7,5 miliárd dolárov.. Čo je prirodzene veľmi hrubý odhad. Pravdepodobne nebral do úvahy zlomok ľudí, ktorí svoju pred objednávku zrušia. O pár hodín neskôr postol Elon update, podľa ktorého prekročili počet pred objednávok 230 000.

Na Twitteri sa medzičasom objavila ďalšia zaujímavá kalkulácia od Venture kapitalistu Davida Pakmana, podľa ktorého pri cca 200-tisíc pred objednávkach, z ktorých ak si 70% ľudí skutočne auto zakúpi, pri cene $35 000 dolárov predala Tesla za posledných 24 hodín elektromobily v hodnote 4,9 miliárd dolárov.. 

Príchod nového elektromobilu spoločnosti sa odzrkadlil aj na hodnote akcií Tesly, ktorá od februára narástla o 60% a iba za včerajší deň stúpla o 5,2% na 242 dolárov.

 

Objednať si TESLU Model 3 môžete aj Vy:

https://www.teslamotors.com/

 

Niektorí analytici sa domnievajú, že hodnota akcií Tesly vystúpi až na 500 dolárov, uvádza Bloomberg – aby sa to však splnilo, spoločnosť bude musieť vyhovieť dopytu na trhu a dokázať dodať predobjednané elektromobily, k čomu bude potrebovať plne funkčnú Gigafactory v Nevade a minimum chýb.

Zdroj: businessinsider.com, zdroj titulnej fotografie: theverge.com, teslamotors.comDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.