Pápež  

Autor:
Publikované: 2015-09-23 23:09:00


Pápež si ich vezme do Vatikánu: Bude sa starať o rodinu utečencov

Pápež František v nedeľu oznámil, že dve vatikánske farnosti - pri Bazilike svätého Petra a pri Kostole svätej Anny - sa budú starať o dve rodiny migrantov.

Vatikán 7. septembra (TASR) - Hlavný kňaz Baziliky svätého Petra vo Vatikáne Angelo Comastri dnes oznámil, že už hľadajú konkrétnu rodinu utečencov, o ktorú sa bude jeho vatikánska farnosť starať. Reagoval tak na dnešnú výzvu pápeža Františka, aby všetky rímskokatolícke farnosti a náboženské obce v Európe na znak solidarity prijali migrantov.

Kardinál Comastri informoval, že rodinu, o ktorú sa jeho farnosť bude starať, vyberú spomedzi novopríchodzích migrantov na malom talianskom ostrove Lampedusa. Kardinál spresnil, že rodinu ubytujú v byte neďaleko Vatikánu, takže bude môcť využívať zdravotnícke služby Svätej stolice a nebude zaťažovať taliansky štátny systém.

Comastri v dnešnom interview pre televíznu stanicu Konferencie biskupov Talianska povedal, že ďalšou prioritou bude nájsť rodičom zamestnanie.

Kardinál podľa tlačovej agentúry AP dodal: "Potom budeme dúfať, že sa sami začlenia do talianskej a rímskej spoločnosti a že majú budúcnosť."

František v nedeľu oznámil, že dve vatikánske farnosti - pri Bazilike svätého Petra a pri Kostole svätej Anny - sa budú starať o dve rodiny migrantov. Pápež zároveň vyzval aj ostatných, aby nasledovali tieto kroky.

Zdroj: http://www.dobrenoviny.sk/c/54349/papez-si-ich-vezme-do-vatikanu-bude-sa-starat-o-rodinu-utecencovDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.