Reed Sinopharm  

Autor:
Publikované: 2016-04-25 21:49:00


Reed Sinopharm organizuje v Šanghaji najväčšie zdravotnícke podujatie tHIS

Samit zdravotníckych technológií (tHIS) 2016 otvoril 17. apríla svoje brány v Šanghaji v Národnom výstavnom a kongresovom centre.

Foto - http://photos.prnewswire.com/prnh/20160421/358198

Organizátor zaznamenal rekordných 380.000 vstupov, 216.784 odborníkov a viac ako 55.000 zamestnancov výstavy v priebehu štyroch dní. V rámci príprav na návštevnícky nápor boli v Šanghaji posilnené bezpečnostné zložky a zhustila sa doprava metrom, zabezpečujúca prevoz veľkého počtu návštevníkov do dejiska podujatia. Hotely boli v priebehu podujatia tiež plne vyťažené.

Aj keď ide len o druhý ročník, tHIS už si získal reputáciu najväčšieho svetového zdravotníckeho podujatia s viac ako 330.000 štvorcových metrov výstavného priestoru a 107 konferenciami.

Medzi kľúčové udalosti patria tri popredné čínske výstavy zdravotníckeho vybavenia a farmaceutických prípravkov (CMEF, PHARMCHINA a API Čína) ako aj svetové investičné zdravotnícke fórum - Healthcare China 2016. Tohtoročné investičné fórum spoluorganizovala spoločnosť Reed Sinopharm, JP Morgan Asset management, CICC a Sinopharm Capital a zúčastnilo sa ho viac ako 700 vybraných investorov a inštitúcií.

Na výstave sa predstavili všetky články dodávateľského reťazca a prezentovali niektoré z najmodernejších technológií vrátane genetickej diagnostiky, rehabilitačnej robotiky, monitorovacích zariadení či 3D tlačiarní.

6 900 vystavovateľov z 30 krajín predstavilo na výstave desaťtisíce produktov a služieb. Známe podniky vyrábajúce zdravotnícke vybavenie - ako GE, United Imaging, Siemens, Philips a Mindray - mali na výstave svoje stánky spolu s čínskymi farmaceutickými skupinami ako Sinopharm, Shanghai Pharma a CR Pharmaceuticals.

V rámci výstavného portfólia sa ako najrýchlejšie rastúce ukázali segmenty prírodných liečiv a výživy aj vďaka populačnej explózii po zrušení politiky jedného dieťaťa a rozrastajúcej sa strednej triede v Číne, ktorá sa intenzívne zaoberá otázkami zdravia.

V roku 2016 sa začal v Číne realizovať 13. päťročný plán v názvom "Health China 2020" zameraný na spoločné budovanie sektora zdravotníckej starostlivosti, farmaceutickú produkciu a zdravotné poistenie, čím sa odvetvie zdravotníctva dostáva medzi najvyššie priority rozvoja v Číne a stáva sa súčasťou národnej stratégie.

Čínske spoločnosti, ktoré nie sú tradične späté so zdravotníctvom, presunuli veľké investície a zdroje do tohto sektora a v mnohých prípadoch počas procesu aj premenovali svoje firmy tak, aby odrážali nové zameranie. Do tohto procesu sa zapojili aj také giganty ako Alibaba, Lenovo, Fosun a Wanda Group s cieľom obsadiť kľúčové segmenty odvetvia v očakávaní veľkých príležitostí.

Organizátorom Samitu zdravotníckych technológií je Reed Sinopharm, spoločný podnik najväčšieho svetového organizátora podujatí Reed Exhibitions a čínskej štátnej farmaceutickej skupiny Sinopharm. Budúci ročník podujatia sa bude konať v máji 2017 v Šanghaji.

KONTAKT: James Wang, james.wang@reedexpo.com.cn; Sophie Zhang,jing.zhang@reedsinopharm.com

 

Zdroj:tasr,foto:googleDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.