Víťazi Ceny Harolda W. McGrawa,Jr.  

Autor:
Publikované: 2016-03-13 08:44:00


Víťazi Ceny Harolda W. McGrawa,Jr.

Prestížne ocenenie odovzdávané od roku 1988 dostali Anant Agarwal, Alberto Carvalho, a Sakena Yacoobi

Dnes boli vyhlásení víťazi Ceny Harolda W. McGrawa, Jr. za vzdelávanie 2016 udeľovanej za inováciu, ktorá sa stala jednou z najprestížnejších cien v oblasti vzdelávania od roku 1988. Cena je udeľovaná jednotlivcom, ktorí sa výrazne zasadili za zlepšenie vzdelávania novými prístupmi a ktorých výsledky dnes v praxi prinášajú svoje ovocie. Ocenenie má formu odmeny vo výške 50 000 USD a bronzovej sošky.

 

Víťazmi za rok 2016 sú:

 

Anant Agarwal, výkonný riaditeľ firmy edX a profesor na MIT, dostane Cenu v oblasti vyššieho vzdelávania v USA. Je to významný pionier rozvoja schémy otvorených internetových kurzov s názvom hnutie MOOC, ktorá umožnila vzdelávanie miliónov študentov na celom svete.

Alberto M. Carvalho, superintendant v školskom okrsku Miami-Dade, dostane Cenu K-12 v USA za svoje príkladné vedenie pri tvorbe štandardov a zvyšovaní počtu študentov úspešne završujúcich školskú dochádzku v zložitom mestskom okrese, ktorý slúži ako skvelý model pre ostatných.

Sakena Yacoobi, výkonná riaditeľka Afganského inštitútu vzdelávania  dostane Cenu v oblasti Medzinárodného vzdelávania za transformačný vplyv svojej práce na komunity v Afganistane, najmä vo sfére vzdelávania dievčat a žien, ktorý je inšpiráciou pre ostatných.

Slávnostná večera a ceremoniál odovzdávania cien sa uskutoční počas podujatia ASU GSV Education Innovation Summit v San Diegu dňa 19. apríla.

 

„Títo traja víťazi sú úžasnými lídrami vo sfére vzdelávania a budú inšpirovať ďalšie generácie študentov na celom svete," povedal Harold (Terry) McGraw III, bývalý predseda a výkonný riaditeľ vzdelávacej siete The McGraw-Hill Companies. „Sme hrdí, že sa pridávajú do slávnej rodiny osobností, ktoré získali Cenu McGrawa za vzdelávanie."

 

"Anant, Alberto a Sakena zmenili život miliónom študentov," povedal David Levin, prezident a výkonný riaditeľ McGraw-Hill Education. „Ich výsledky snaženia a inovácie by mali byť oslavované a zdieľané s ostatnými, ktorí chcú tiež dosiahnuť zmenu."

 

„Arizonská štátna univerzita je hrdým členom tohto partnerstva oceňujúceho významných inovátorov v oblasti vzdelávania," povedal Dr. Michael Crow, prezident Arizonskej štátnej univerzity. „Od zlepšenia prístupu k vzdelávaniu až po začlenenie technológie do tried, sa tohtoročným víťazom podarilo zvládnuť mnoho veľkých výziev stojacich pred učiteľmi v rôznych častiach sveta. Každý z nich predstavuje príklad úspechu, z ktorého sa všetci môžeme učiť."

 

V tomto roku sa Cena výrazne zmenila pod vplyvom novej aliancie medzi McGraw-Hill Education a Arizonskou štátnou univerzitou. Tento rok mala verejnosť po prvýkrát možnosť predložiť nominácie online na stránke McGrawPrize.com. Nakoniec bolo predložených viac ako 200 verejných nominácií, ktoré boli posudzované spolu s ostatnými osobnosťami navrhnutými skupinou odborníkov určenou na tento účel.

 

Víťazov zvolili Terry McGraw, David Levin a Michael Crow zo zoznamu troch finalistov v každej kategórii, ktorí boli vybraní skupinou vážených porotcov, vrátane víťazov Ceny McGrawa z predchádzajúcich rokov.

 

V porote boli zastúpení:

(* označuje víťaza Ceny McGrawa Prize z minulých rokov)

 

K-12 Vzdelávanie:

 

Yvonne Chan* – zakladateľka a riaditeľka, Vaughn Next Century Learning Center

Mark Edwards* – superintendant, Mooresville, NC School District

Nancy Grasmick* – riaditeľka, Kennedy Krieger Institute;Presidential Scholar, Towson University

Gerry House* – prezident, Institute for Student Achievement

Linda Roberts – národná konzultantka, vrchný radkyňa a riaditeľka správnej rady

 

Vyššie vzdelávanie:

 

Richard DeMillo – výkonný riaditeľ, Center for 21st Century Universities, Georgia Tech

Robert Feldman – prodekan, University of Massachusetts Amherst

Freeman Hrabowski* – prezident, The University of Maryland, Baltimore County

Diana Natalicio* – prezidentka, The University of Texas at El Paso

Jeff Selingo – autor, redaktor a hovorca

Philip Uri Treisman – výkonný riaditeľ, The Charles A. Dana Center, The University of Texas at Austin

Medzinárodné vzdelávanie:

 

Valeria Brabata – programová riaditeľka pre Latinskú Ameriku a Karibik, Global Fund for Women

Edward Byrne – prezident a riaditeľ, King’s College London

Sir Malcolm Grant – predseda NHS England; Chancellor, University of York

Ian Jacobs – prezident a prodekan, University of New South Wales

Mike Keppell – prodekan pre transformáciu v učení, Swinburne University of Technology

David Noel Ramirez Padilla – rektor, Tecnologico de Monterrey

Andreas Schleicher* – vedúci Riaditeľstva pre vzdelávanie a zručnosti OECD

Pramath Raj Sinha – zakladateľ a štatutár, Ashoka University, India

Aktuálne informácie o Ocenení a novinky o víťazoch z minulých rokov nájdete na #McGrawPrize.

 

Pripájame informácie o troch víťazoch tohto ročníka:

 

Anant Agarwal, výkonný riaditeľ spoločnosti edX and MIT Professor, je vizionárom vo vzdelávaní. Pôsobí ako hnací motor v pozadí rozvoja hnutia otvorených online kurzov MOOC (Massive Open Online Course) a jeho snaženie umožnilo vzdelávanie doslova miliónom študentov na celom svete. Je presvedčeným demokratizátorom vo vzdelávaní. Pomocou desiatok partnerstiev spoločnosť edX, pod vedením Agarwala, výrazne zvýšila prístupnosť vzdelávania v mnohých krajinách sveta.

 

Alberto M. Carvalho bol menovaný Národným superintendantom roka 2014. V roku 2008 prebral štvrtý najväčší školský okres v krajine – Miami-Dade. Carvalho vedie tento veľký okres s nebývalým úspechom, ktorý už dostal meno „Miamský zázrak ". Podarilo sa mu zúžiť priepasť vo vzdelávacích výsledkoch, výrazne zvýšil počet študentov úspešne završujúcich školskú dochádzku a navrátil okresu fiškálne zdravie. Miami-Dade dnes ponúka nové programy pre svojich 355 000 študentov, medzi iným aj Carvalov nápad, iPrepAcademy, pretože vie, že „jedna veľkosť nesedí všetkým." Carvalho si kladie za cieľ nielen dostať deti do škôl, ale aj nájsť riešenia pre násilie v komunitách, ktoré končí vyhasínaním mladých životov v Miami-Dade. Do USA prišiel ako 17-ročný chlapec, ktorý nevedel po anglicky a dnes je prvým členom rodiny Carvalho, ktorý skončil strednú školu.

 

Sakena Yacoobi je výkonnou riaditeľkou Afganského inštitútu vzdelávania (AIL), ktorý založila v roku 1995 ako odozvu na nedostatky v oblastiach vzdelávania a zdravotníctva trápiace afgánsku populáciu po dekádach vojny a strádania. Od svojho založenia ovplyvňuje AIL priamo aj nepriamo životy viac ako 12 miliónov ľudí. Pod vedením Yacoobi sa AIL naďalej rozvíja ako inovatívna organizácia pracujúca priamo s obyvateľstvom v komunitách. Je tiež spoluzakladateľkou a viceprezidentkou organizácie Creating Hope International (CHI) a v Afganistane vytvorila aj súkromné zariadenia: štyri školy, nemocnicu a rozhlasovú stanicu.

 

O sieti McGraw-Hill Education

McGraw-Hill Education je vedecko-vzdelávacia inštitúcia poskytujúca učebné programy šité na mieru, ktoré pomáhajú študentom, učiteľom a profesorom dosahovať lepšie výsledky. McGraw-Hill Education má svoje pobočky v Severnej Amerike, Indii, Číne, Európe, na Strednom východe a v Južnej Amerike a svoje riešenia ponúka v takmer 60 jazykoch. Viac informácií nájdete na mheducation.com alebo na Facebook či Twitter.

 

O Arizonskej štátnej univerzite

Arizonská štátna univerzita vyvinula nový model americkej výskumnej univerzity, čím vznikla inštitúcia zameraná na excelentnosť, prístupnosť a dopad. Arizonská univerzita meria svoje úspechy podľa tých, ktorých prijme, nie podľa tých, ktorých vylúči. Jej výskum prispieva k verejnému blahu, pretože cíti zodpovednosť za hospodársku, sociálnu a kultúrnu vitalitu komunít, ktoré ju obklopujú. Pod vedením svojho prezidenta Dr. Michaela Crowa sa táto univerzita stala jednou z najprogresívnejších inštitúcií na svete.

 

Kontakty:

Daniel Sieger

McGraw-Hill Education

(646) 766-2001

dan.sieger@mheducation.com

 

Carrie Lingenfelter

EdPlus at Arizona State University

(480) 884-1541

carrie.lingenfelter@asu.edu, SOURCE McGraw-Hill Education

RELATED LINKS

http://www.mheducation.com,
zdroj: prnewswire.com

 Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.