Hyundai N 2025  

Autor:
Publikované: 2015-09-25 23:09:00


Hyundai N 2025 Gran Turismo – superautomobil z herných konzol, ktorý sa stal skutočnosťou

Tohtoročný Frankfurt Motor Show priniesol veľa neuveriteľných noviniek. Jednými z nich boli dve vozidlá, ktoré mohli doteraz šoférovať len hráči na herných konzolách PlayStation, a to konkrétne v hre Gran Turismo 6. My si teraz predstavíme jedno z nich, Hyundai N 2025 Gran Turismo.

Tento horúci super športový automobil, alebo supercar, sa radí do novej modelovej línie N, ktorá je pokračovateľom vozidiel z najvyššej kategórie majstrovstiev sveta v automobilových pretekoch FIA World Rally Championship (WRC). Preto už konkrétne výrobné postupy pri samotnej konštrukcií automobilu vychádzali z konštruovania vozidiel, ktoré sa už úspešne preháňajú po okruhoch.

Výrobca pri tvorbe tohto nového vozidla vsadil na ekologické technológie. Preto ak budete hľadať benzínový motor, tak vás sklameme. Namiesto benzínu tu nájdete vodíkový pohon. Konkrétne každé koleso je poháňané vlastným motorom napojeným na špeciálny systém, ktorý dodáva palivo do všetkých štyroch motorov. Avšak výkon celého vozidla, až 872 koní, by mal byť v rámci okruhov celkom slušný.

Tvorcovia vozidla podľa ich tvrdenia brali inšpiráciu z testovacieho priestoru Muroc Dry Lake, kde trénujú piloti a astronauti. Možno preto automobil trochu pripomína vesmírnu loď. Viac inšpirácie však vzniklo priamo v hlavách samotných návrhárov.

Vedúcim projektu je Albert Biermann, ktorý predtým stál pri zrode BMW M Division. V roku 2014 ale od BMW odišiel a prešiel do spoločnosti Hyundai Motor.

Prvé vozidlo z novej línie N, ktoré bude v predaji až v roku 2017, však nebude spomínaný N 2025 GT, ale nový Hyundai i30, teda vozidlo na bežné cesty. Testy nového športového vozidla budú podľa tvorcov ešte behom na dlhé trate. Avšak kto by si nepočkal na super športové auto, ktoré sme doteraz mohli riadiť len prostredníctvom joysticku?

Prečo má vlastne nová modelová línia označenie N? Dôvody sú jednoduché. Tým prvým je fakt, že konkrétny model bol navrhnutý a zložený v Namyangu a tým druhým, že testy prebiehajú v Nurburgringu, kde má spoločnosť stály testovací priestor.

Zdroj: topgear.com, carmagazine.co.uk, theverge.com, media.hyundai.sk Foto: geeky-gadgets.com, hdcarwallpapers.comDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.