Tandemový zoskok  

Autor:
Publikované: 2015-08-14 00:00:00


Tandemový zoskok

Rýchle jednorázové preliečenie prepracovanosti, nervozity, stresu, či prílišnej nadrapenosti, určené pre všetkých pacientov od 8 rokov.

Tandemový zoskok padákom s inštruktorom je najjednoduchší a najdostupnejší spôsob, ako zažiť 30 – sekundový voľný pád z výšky 3000 metrov.

Ako prebieha tandemový zoskok?

Tandemový zoskok je zoskok z lietadla s inštruktorom (tandempilotom), ktorý si Vás pripúta pred seba a vyskočí s Vami. Je to najjednoduchší spôsob, ako si vyskúšať voľný pád.

Čo potrebuješ?

Na tento typ zoskoku nie je potrebné žiadne potvrdenie od lekára o zdravotnom stave. Potrebnú výstroj na zoskok – kombinézu, okuliare a kuklu dostaneš od nás, jediné na čo by si nemal zabudnúť je športová obuv. V prípade chladnejšieho počasia je dobré mať zo sebou termoprádlo, prípadne iné teplejšie oblečenie pod kombinézu.

Kedy sa skáče?

Sezóna tandemových zoskokov trvá približne začiatku apríla do konca októbra, niekedy aj dlhšie, v závislosti od počasia. Počas tohto obdobia sme pre tandemové zoskoky k dispozícii 7 dní v týždni. Presný termín zoskoku si môžete zvoliť sami, avšak je potrebné ho nahlásiť telefonicky na 0908 573 060, najmenej 3 dni vopred. Od júla do septembra odporúčame termíny objednávať v 7-dňovom predstihu. V zimných mesiacoch neskáčeme.

Ako prebieha príprava na zoskok?

Príprava na zoskok trvá iba 10 minút, počas ktorých si ťa tandempilot ustrojí do postroja a budeš oboznámený s priebehom zoskoku. Na letisko je potrebné chodiť pol hodinu pred plánovaným časom zoskoku.

Ako prebieha samotný zoskok?

Po príprave sa nasadne do lietadla, let do výšky 3000 m trvá približne 20 minút. Po výskoku padáte s tandempilotom približne 30 sekúnd voľným pádom rýchlosťou okolo 200 km/hod. Padák otvára tandempilot vo výške 1500 m. Let na padáku trvá približne 5 minút, počas ktorého si vyskúšaš riadenie padáka, pristátie vykoná tandempilot.

Chcem video zo zoskoku aká je kvalita a formáty?

Ak máte záujem, zoskok Vám môžeme celý zdokumentovať. Štandardne nahrávame celý zoskok od prípravy až po pristátie. Videá natáčame štandardne v HD kvalite, v prípade špeciálneho záujmu aj vo Full HD. Fotky robíme digitálnou zrkadlovkou. V ponuke máme dva druhy dokumentácie:

 

Handycam – video z ruky tandempilota .

Externé video  z prilby na hlave kameramana, ktorý padá popri vás .

Celú dokumentáciu zo zoskoku doručujeme formou uploadu na internet, v prípade špeciálneho záujmu na DVD disku poštou obvykle do jedného týždňa.

Aké sú obmedzenia?

Minimálny vek potrebný na zoskok je 8 rokov, v prípade neplnoletosti je potrebný súhlas zákonného zástupcu. Minimálna výška je 120 cm a maximálna váha je 110 kg. Čo sa týka zdravotných obmedzení, ľudia s vysokým alebo nízkym tlakom, zlou zrážanlivosťou krvi, cukrovkou, epilepsiou, srdcovými ťažkosťami, duševnými poruchami alebo závislosťami by sa mali o vhodnosti zoskoku poradiť so svojím lekárom.

Zdroj: http://www.padaj.sk/tandemovy-zoskok/#faqDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.