SOLÁRNA ZÁSTRČKA NA SKLO, PRILEPÍŠ A NABÍJAŠ!  

Autor:
Publikované: 2015-08-14 00:23:00


SOLÁRNA ZÁSTRČKA NA SKLO, PRILEPÍŠ A NABÍJAŠ!

Nabíjanie nebolo nikdy jednoduchšie. Určite si aj ty zažil ten problém, keď si si potreboval dobiť smartphone, ale žiadna zástrčka sa v okolí nenachádzala. Bolo tam iba okno, cez ktoré svietilo slnko, ale čo s tým?

Window Socket je tak rozprávkovo jednoduchý nápad, že je to až neuveriteľné, prečo sa na trhu nič podobné zatiaľ neobjavilo. Táto šikovná vecička funguje ako zástrčka prilepená na okno, ktorá čerpá solárnu energiu, čo umožňuje buď priame nabíjanie menších zariadení alebo úschovu energie pre použitie počas nočných hodín.

Dizajnéri Kyuho Song & Boa Oh sa pokúsili navrhnúť prenosné zásuvky, ktoré môžu užívatelia používať intuitívne bez špeciálneho tréningu. Ako poukázali návrhári, Window Socket môže byť využitý všade tam, kde je svetlo a najmä obmedzené využitie elektrickej energie, ako napríklad v lietadle.

V súčasnej dobe je Window Socket stále len koncept. Dizajnéri však dúfajú, že sa im v blízkej budúcnosti podarí zvýšiť jeho efektivitu, úschovu energie a dobu nabíjania. Nevýhodou Window Socketu je pomerne malá batéria. Pri 1000mAh by uložená energia mohla stačiť na nabitie mobilného telefónu, avšak na nabitie vašich domácich spotrebičov by to už nestačilo. Jeho plné dobitie momentálne trvá zhruba 5 - 8 hodín. Myslím si, že ani tieto nedostatky by však nemali “očierniť“ jeho praktickú využiteľnosť a jednoduchý dizajn.

Zdroj: Inhabitat.comDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.