Umelecké diela? Kozmetička namaľovala portréty slávnych šminkami!  

Autor:
Publikované: 2015-09-22 22:07:00


Umelecké diela? Kozmetička namaľovala portréty slávnych šminkami!

Ani si nevieme predstaviť koľko mejkapu si na svoju tvár vrstvia niektoré známe či aj neznáme dámy. V každom prípade stačí jeden pohľad a už vieme, že táto dáma to poriadne prehnala.

Veľmi veľa šminiek míňa aj 34-ročná kozmetička a vizážistka Maxine Ayre z Newcastlu. Jej cieľ je však úplne iný ako zakryť prípadné chyby pleti a skrášliť vzhľad. Maxine pomocou rúžu, lesku na pery, tvárenky, očných tieňov a očných liniek vytvára skutočné realistické diela.

Mamičku štyroch detí Maxine Ayre poznali mnohí ľudia len ako kozmetičku. Nedávno však ukázala svoju druhú zručnosť – nadanie vo výtvarnom umení. Navyše na vytvorenie týchto zaujímavých prác nepoužíva nič iné, len prípravky určené na skrášlenie pleti a vzhľadu, teda šminky, ktoré väčšina z nás bežne používa. A na čo sa vo svojej tvorbe orientuje? Na portréty známych a krásnych žien.

Kim Kardashian, Beyoncé, Cheryl Cole, Naomi Campbell – to sú len niektoré z dám, ktorých portréty vytvorila profesionálna kozmetička a vizážistka touto netradičnou technikou. Maľuje na klasické maliarske plátno a nevie si vynachváliť vlastnosti niektorých prípravkov pri maľovaní. Navyše tvár, ktorú namaľuje, vyzerá realistickejšie a ešte k tomu má aj príjemnú vôňu kozmetických prípravkov.

Maxine vnímala maľovanie slávnych žien len ako svoj koníček, ale odkedy sa prácami pochválila na sociálnych sieťach, dostáva stovky pozitívnych ohlasov a žiadostí, aby namaľovala aj ich obľúbenú ikonu alebo fanúšikov samotných. Pre ňu je to však stále skôr terapia.

„Zistila som, že celý proces na mňa pôsobí veľmi terapeuticky a pomáha mi uvoľniť sa, keď sú deti v posteli,“ teší sa podľa Daily Mail z tvorby vyťažená mamička. V realite jej práce vraj vyzerajú ešte lepšie, pretože niektoré prípravky majú 3D rozmer a rôzne efekty, ktoré len ťažko zachytiť na fotografii.

Zdroj: http://diva.aktuality.sk/clanok/46000/umelecke-diela-kozmeticka-namalovala-portrety-slavnych-sminkami/Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.