Tieto veci si sama so sebou ujasnite ešte pred svadbou!  

Autor:
Publikované: 2015-09-22 22:51:00


Tieto veci si sama so sebou ujasnite ešte pred svadbou!

Keď s niekým randíme, je to prakticky do istej miery jedno, avšak, keď už máme taký vážny vzťah, že uvažujeme, a nielen premýšľame nad svadbou, mali by sme dobre samy pred sebou prevetrať všetky zákutia našich predstáv, túžob a očakávaní. Najväčším failom je zobrať si nesprávnu osobu. Navyše, manželstvo nie je pre všetkých.

Ešte skôr ako poviete ÁNO, prehodnoťte vo svojom vnútri (poriadne detailne) tieto záležitosti:

1. Chcete to skutočne kvôli sebe?

Veľa mladých žien nadobudne pocit, že keď všetky kamarátky okolo sú vydaté, mali by aj ony. Možno to aj spravia – a zoberú si človeka, s ktorým nechcú stráviť celý život alebo si v tom vôbec nie sú isté. Takto vznikol nejeden manželský problém, a potom nasleduje jeden rozvod za druhých. Vykašlite sa na tlak okolia. Keď vy neviete na sto percent či je váš priateľ tým pravým, do ničoho sa nehrňte.

A to je jedno či s ním chodíte pár mesiacov, alebo štyri roky. Radšej si ešte dajte čas, kým nenadobudnete istotu. A to aj keby vás napríklad požiadal o ruku – nie je vašou povinnosťou povedať áno, ale môžete mu vysvetliť, že ešte potrebujete čas. Bude sa vám obom ľahšie dýchať. Manžel je, respektíve by mal byť celoživotný partner vo všetkom, ak na to nie ste pripravená alebo máte čo i len maličkú pochybnosť, nechoďte do toho!

 2. Nemeňte sa kvôli nemu

Ak od vás partner vyžaduje, aby ste boli iná akou v skutočnosti chce, nebude to ten správny muž na celý život a vy by ste pri ňom len trpeli. Dokedy sa budete pretvarovať? Ak vás chce inú, znamená to navyše, že vás nemiluje takú, akou skutočne ste. Načo sa potom spolu viazať? Rozhodne nie je rozumné predstierať, že sme niekým iným. A už vôbec nie kvôli partnerovi. Z takéhoto vzťahu je najlepšie čo najskôr vykľučkovať, a nie ísť ešte hlbšie – do sobáša!

3. Malé problémy sa stanú veľkými

Ak už teraz máte s partnerom problémy, sú medzi vami nezhody verte, že manželstvom sa to ešte zhorší. Je absolútny nezmysel predpokladať, že problém, na ktorý narážate počas chodenia, po vstupe do manželstve zmizne! Skôr naopak.

Ak si neviete predstaviť život s vaším partnerom kvôli problémom, ktoré medzi vami sú, najlepšie je pred ničím nestrkať hlavu do piesku a vzťah radšej skôr ukončiť. Vyložte si karty na stôl, pozrite sa pravde do očí. Buď ho budete milovať takého akým je, alebo ho radšej nechajte ísť. Rozhodne však nečakajte zmenu alebo premenu k lepšiemu. Tak to nefunguje!

4. Tradičná rola ženy a muža vám nič nehovorí

Mnoho moderných párov žije spolu roky, ba desaťročia bez sobáša. Nič zvláštne alebo zlé na tom rozhodne nie je. Nie každému vyhovuje partnerstvo podľa zaužívaných tradičných rolí ženy a muža. Mnohým ženám dnes vadí, že stratia finančnú nezávislosť a podobne. Vzájomné financovanie domácnosti a vytvorenie rodinného prostredia, ktoré prináša manželstvo má však tiež svoje výhody. Ak plánujete rodinu, sú neoceniteľné.

 

Na strane druhej aj vy si môžete upraviť pravidlá manželstva – napríklad delenie práce, spôsob financovania domácnosti a podobne, dnes to už málokde platí tak, ako to fungovalo kedysi – že muž zarábal a žena sa starala o neho a ich deti. Isté pravidlá sa však meniť nedajú, inak by nešlo vôbec o manželstvo.

 

A to najdôležitejšie: pár tvoríte vy obaja , a nikto iný. Či už budete manželia, alebo nie, dôležité je, aby daný vzťah vyhovoval vám obom. Sobáš je dobrovoľná záležitosť...

Zdroj: http://diva.aktuality.sk/clanok/45962/tieto-veci-si-sama-so-sebou-ujasnite-este-pred-svadbou/Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.