TELO, KTORÉ SI ZASLÚŽITE  

Autor:
Publikované: 2015-09-02 15:34:00


TELO, KTORÉ SI ZASLÚŽITE

Dostali ste telo. Či ho milujete, alebo nenávidíte, bude Vaše po celú dobu.

Dnes je neuveriteľne veľa článkov, kníh a vo všeobecnosti prostriedkov, ktoré Vám zabezpečia krásne telo. Marketing propaguje nespočetne veľa farmaceutických prostriedkov či už v podobe tabletiek, nápojov a tinktúr. Z každej strany sa ponúkajú rôzne výživové doplnky, inšpirujúce príbehy ľudí, ktorý vďaka nim krásne schudli, ale myslíte, že to stačí? Síce nie som žiadny expert v oblasti stravovania a cvičenia, ale rada by som sa s Vami podelila s pár radami, ktoré mne zabezpečujú to, že mám telo, v ktorom sa cítim dobre.

1.      Vaše telo bez ohľadu na to, v akom stave sa nachádza musí byť Vami milované. V každom okamihu by ste sa mali z neho tešiť, či už máte 5 kg viac, alebo menej ako by ste chceli. Buďte spokojný/á, cvičte a upravte si stravu kvôli sebe. Nie pre nespokojnosť, ale preto, lebo si nechcete vedome škodiť a pre uvedomenie, že ste boli stvorený/á a máte všetky predpoklady k tomu, mať nádherné telo.

 

2.      Chcite pre svoje telo to najlepšie. V súčasnosti je potravinársky priemysel pohltený produktmi a nie jedlom. To, čo kupujeme, je preplnené škodlivinami a látkami, ktoré zabíjajú našu prirodzenú chuť. Všetko máme tendenciu kořenit, prehnane soliť a nápoje sladiť. Rafinovaný cukor nájdete v každej sladkosti. Konzervanty a „ečka“ nájdete pomaly v každom spracovanom jedle. Jedzte veľa ovocia a zeleniny, najlepšie vypestované vo vlastnej zahrádke alebo z fariem, či bio predajní, ktoré máte overené. Ak si neodpustíte ani chutné mäsko tak tiež dajte přednost domácemu chovu, či farme, ktoré poznáte. Dopĺňajte svoje telo minerálmi a viac dajte na alternatívnu medicínu. Neberte prilíš veľa liekov, najlepšie žiadne. Príroda nám ponúka recepty na akékoľvek druhy chorôb, len si to treba pohľadať a snažiť sa nájsť priateľnejšiu cestu pre organizmus. Liekmi si navyše zaťažujete pečeň, či dokonca niektorými budujete závislosť.

 

 

3.      Pijte čistú, neochutenú vodu. Aspoň dva litre čistej vody denne. Popri tom pijte sypané čaje. Zelené čaje dodávajú energiu, zvyšujú tlak a sú zdravšou náhradou kávy. Navyše sypané čaje a bylinky majú detoxikačné účinky. Najlepšie čo môžete urobiť ak ste z dedín, je zobrať sa niekedy poobede cez víkend a pozrieť sa, čo Vám za bylinky rastú v okolí. Práve je obdobie zberu: Alchimilky Obyčajnej, Ľubovníku Bodkovaného, Materiny Dúšky, Myšieho Chvostu, Mäty Priepornej, Medovky Lekárskej či Nechtíku Lekárskeho.

 

4.      Doprajte svojmu telu dávku cvičenia. Nemusíte mať každý svojho fitness trenéra a chcieť mať svaly ako kulturisti, ale je dôležité, niečo pre seba robiť. Úplne na začiatok stačí, ak sa venujete nejakému športu alebo pohybovému koníčku, ktorý Vás zároveň aj baví. Budete mať tak väčšiu motiváciu v ňom zotrvať. Ak Vás baví aerobic, zumba, jóga, behanie, bicyklovanie či plávanie venujte sa tomu. Cvičenie zvyšuje energiu a navyše uvoľňuje endorfíny a na nezaplatenie, je pocit po cvičení, že ste pre seba niečo dobré urobili.

 

5.      Nestresujte sa. Stres nie len, že neprospieva celému organizmu, ale veľmi vplýva aj na metabolizmus a spôsobuje tráviace ťažkosti. Navyše veľa ľudí ma tendenciu ťažké stresové situácie zajedať, alebo zapíjať alkoholom. Berte veci viac s nadhľadom a hľadajte v nich příležitost. Buďte si vedomí, svojej sily a energie. Neplytvajte ňou zbytočne. Rozhodujte sa v pokoji a rozvážne. Keď nie je čas na dlhé premýšľanie len sa zhlboka nadýchnite a vydýchnite, upokojte sa a až tak konajte. Zvýši Vám to koncentráciu a navyše to má upokojujúce účinky.

 

6.      Doprajte si masáž. Nie je to lacná záležitost, ale telo ju potrebuje. Asi len málokto chodí pravidelne na masáže, ale pravidelnou masážou uvoľníte v tele všetky bloky. Vaše telo potrebuje regeneráciu, potrebuje starostlivosť.

Telo je jediné miesto, v ktorom máme možnosť prežiť celý život. Tak majme ho radi, ďakujme za to, že je zdravé a zveľaďujme ho. V skutočnosti už máme telo, ktoré si zaslúžime. Telo je našou vizitkou. Nie nadarmo sa hovorí „sme to, čo jeme“. Tak myslite na to, že je vo Vašich rukách ako budete vyzerať a cítiť sa.

Zdroj: Emília Grešáková in http://www.evolucia-vedomia.me/2015/08/24/telo-ktore-si-zasluzite/ Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.