Nové výskumy  

Autor:
Publikované: 2015-09-22 22:33:00


Nové výskumy potešili. Ľudia vás budú vnímať pozitívnejšie, ak...

Pre mnohých je čierna farbou tajomna, smútku a sklonov k depresii. Nič lichotivé. Ešte šťastie, že najnovšie prieskumy sú k jednej z najobľúbenejších farieb oblečenia oveľa milosrdnejšie.

Vraví sa, že priaznivci čiernej farby majú tendenciu veci dramatizovať, od ostatných sa izolovať a uzatvárať do seba. Okrem toho, čierna farba býva pomerne často spájaná so satanizmom, metalom a pre podaktorých predstavuje nielen módnu záležitosť, ale i životný štýl. Po akej farbe odevov najčastejšie siahate vy? Verte či nie, odborníci sa zhodujú, že výber farby oblečenia v nemalej miere ovplyvňuje našu psychiku. A súdiac podľa najnovších anglických výskumov aj to, ako nás vníma okolie.

Prieskum, ktorý spoločne realizovali viaceré internetové obchody s oblečením, čerpal z odpovedí zaznačených v jednoduchých dotazníkoch. V závere nákupu boli kupujúci na stránke obchodu požiadaní, aby prezradili, ako vnímajú ľudí podľa farby ich oblečenia. Najlepšie z toho vzišla práve čierna.

Čierna farba v očiach ľudí boduje

Z dotazníkov vyplynulo, že pokiaľ máte na sebe čiernu, na ostatných pôsobíte inteligentne, sebaisto a sexi. 56% opýtaných potvrdilo, že ľudia oblečení v čiernej vyzerajú sebavedomejšie, a to najmä pokiaľ ide o mužov.

Až 64% pánov považuje čiernu za najžičlivejšiu farbu a súhlasilo s nimi až 48% opýtaných žien. V tesnom závese za čiernou je modrá. Dobré vedieť pre prípad, že váš obľúbený čierny top budete mať v práčke. Vskutku pozitívne ľudia vidia aj červenú, hoci tá býva spájaná nielen so sexepílom a divokosťou, ale i s aroganciou.

A ktorá je najhoršia?

Najnelichotivejšie spomedzi všetkých farieb dopadla ružová, asociovaná s naivitou, hlúposťou a nedostatkom prirodzenej inteligencie. V pozitívnom svetle ju vnímalo iba 5% opýtaných.

K už spomínaným negatívam čiernej sa tak na potešenie mnohých pridalo i niekoľko pozitív. Čierna vás teda nielen zoštíhli a spravidla ňou nemôžete nič pokaziť, ale ešte vám aj pridá na kráse a pozitívnom vyžarovaní. Opäť sa raz ukázalo, že nič nie je iba čierno-biele.

Zdroj: http://diva.aktuality.sk/clanok/46108/nove-vyskumy-potesili-ludia-vas-budu-vnimat-pozitivnejsie-ak/Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.