Hlasy po treťom finálovom zápase: "Rozhodol drvivý nástup domácich"  

Autor:
Publikované: 2016-04-19 00:10:00


Hlasy po treťom finálovom zápase: "Rozhodol drvivý nástup domácich"

Hokejisti HC05 Banská Bystrica sa vrátili do boja o majstrovský titul. V sobotňajšom treťom finále tisportligovej play off zdolali doma HK Nitra 5:3 a stav série znížili na 1:2. Štvrtý duel je na programe už v nedeľu so začiatkom o 19.30 h.

 

Hlasy po zápase:

 

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "My sme mali veľmi dobrý začiatok, čo de facto rozhodlo zápas. Dve tretiny sme hrali to, čo sme potrebovali, no v tretej sme si to zbytočne skomplikovali. Dôležité je, že sme zápas dotiahli do víťazného konca. V nedeľu nás čaká ďalší ťažký duel s Nitrou, ktorý samozrejme chceme vyhrať."

 

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Domáci výborne začali, dali tri góly a rozhodli hneď v úvode. My sme korigovali nepriaznivý stav až v tretej tretine za stavu 4:0, ale celý zápas ovplyvnil náš zlý začiatok. Čakali sme, že domáci nastúpia na nás, ale mali sme slabý pohyb. Ak chceme pomýšľať na úspech v Banskej Bystrici, tak to z našej strany musí vyzerať na ľade úplne inak."

 

Ivan Majeský, obranca Banskej Bystrice, autor víťazného gólu: "Dal som gól, čo ma veľmi teší, rovnako tak i to, že sme dve tretiny dominovali. Potom sme však nechali veľa priestoru Nitre a tá nás potrestala. Je to pre nás ponaučenie, ale dôležité je víťazstvo. Úvod sme mali skvelý. Ak hráme svoj hokej dominujeme. Škoda, že v hlavách v závere pracovalo podvedomie a súper sa na nás dotiahol. Vyhrať chceme aj v nedeľu."

 

Vlastimil Lakosil, druhý brankár Nitry: "To, čo sme si pred zápasom povedali, sme nepreniesli na ľad. Vedeli sme, že Bystrica vybehne na nás, ale nepostrážili sme si hráčov pred bránkou. Boli sme nekoncentrovaní a to nás stálo napokon zápas. Potom domáci zmenili štýl, už sa na nás tak netlačili, takže som nemal veľa zákrokov. Chcel som si v bránke užiť finále. Verím, že na dobrú našu tretiu tretinu nadviažeme v nedeľnom stretnutí a vyhráme."

Zdroj:tasrDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.