Slovák: Klobúk dole pred našimi fanúšikmi  

Autor:
Publikované: 2016-04-19 00:05:00


Slovák: Klobúk dole pred našimi fanúšikmi

Nitra je vo finálovej sérii na polceste za historickým úspechom. Boje s Banskou Bystricou boli v oboch doterajších prípadoch extrémne vyrovnané, ale „corgoni“ vyťažili z domáceho prostredia maximum a získali tak dve cenné víťazstvá. Vďaka nim cestujú na ľad súpera s rozvahou, ale obozretne.

 

„Banská Bystrica hrá doma úplne iným štýlom ako vonku. Na to musíme byť pripravení. Ja osobne očakávam z ich strany ešte fyzickejšiu hru. Povedal by som však, že všetci hráči v našej kabíne sú na to dobre stavaní a dokážeme si s tým dať rady,“ zamyslel sa nad druhým dvojzápasom Marek Slovák.

 

Pod Zoborom sa hralo finále ako remeň. Všetky súboje boli až na doraz, napätie sa dalo vskutku krájať. Nitrania očakávajú, že ani na banskobystrickom ľade to nebude iné.

 

„Myslím si, že táto séria sa divákom musí páčiť. Hrá sa otvorený a rýchly hokej, plný osobných súbojov a s veľkým nasadením. Každý ide na hranicu svojich síl. Teraz nás čaká náročný dvojzápas na ľade súpera, na ktorý musíme byť dobre pripravení,“ konštatuje vzrastom nevysoký, ale výkonmi vždy viditeľný útočník Nitry.

 

V oboch domácich dueloch mali „corgoni“ za sebou mohutnú podporu tribún. V druhom zápase bol dokonca zimný štadión tak prehriaty, až sa nad plochou tvoril opar. Nitrania veria, že ich podporovatelia nenechajú v štichu ani vonku.

 

„Ľudia sú neuveriteľní. Pred nimi dávam klobúk dole. Hrá sa o pol ôsmej, čo znamená, že ráno treba vstať a ísť do roboty unavený. Napriek tomu tu bol do posledného miesta plný zimák a ľudia v závere skandovali postojačky. To je naozaj neskutočný pocit,“ vyznal sa Marek Slovák.

 

Podľa jeho slov zmena hracích časov mierne vykoľajila hráčov, avšak za vyššiu sledovanosť to stojí.

 

„Je to pre nás nezvyčajné. Museli sme si upraviť najmä stravovanie a denný režim, aby sme vydržali dlhší deň bez problémov. Je ale finále, treba zatnúť zuby a ísť až na doraz. Hokej sa navyše vždy hral a aj bude hrať pre ľudí. Im to takto vyhovuje viac a my sa tešíme z toho, že nás fanúšikovia podporujú na zimáku, aj pred televíznymi obrazovkami. Tešíme sa na ďalšie zápasy,“ zosumarizoval Slovák.

 

Tretí zápas sa v play-off často označuje za zlomový. V prípade víťazstva sú Nitrania jednou nohou majstri, v prípade prehry sú „barani“ späť v hre.

 

„Ja by som povedal, že v play-off je každý zápas rozhodujúci. Hrá sa na štyri víťazstvá a pokiaľ ich nemáte, každé stretnutie môže všetko zmeniť,“ nešpekuluje o význame najbližšieho stretnutia agilný nitriansky útočník. 

Zdroj:hokej.skDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.