FIGHT OF GLADIATORS V – rekapitulácia  

Autor:
Publikované: 2016-04-11 09:18:00


FIGHT OF GLADIATORS V – rekapitulácia

Nitra ponúkla už piate pokračovanie podujatia FIGHT OF GLADIATORS, na ktorom sa predstavili poprední bojovníci Slovenska, ale ja okolitých krajín.

V sobotu sme mohli byť svedkami už piateho pokračovania galavečera pod názvom FIGHT OF GLADIATORS, ktoré sa uskutočnilo v mestskej športovej hale v Nitre. O popularite tohto podujatia svedčila aj plná kulisa, ktorá po celý čas burcovala bojovníkov a hlavne domácich borcov hnala za výhrou.

 

Celú akciu rozbehol svojou vtipnou vsuvkou známi komik Fučo, po ktorom sa nám predstavil aj raper Strapo, ktorý divákom naservíroval pár obľúbených songov a správne naladil halu na duely.

 

Kartu odštartovali zápasy amatérov, ktoré boli vypísané na 3x3 minúty. Ako prví sa do klietky postavili Jiří Honajzer a Peter Sádockí. Prvé kolo sa nieslo v znamení klinčov, z ktorých dokázal Sádockí vyťažiť takedown do full mountu, zápas sa mu ale nepodarilo ukončiť. V druhom kole to už ale prišlo, keď po ďalšom z takedownom prišlo technické KO a Sádockí slávil úspech. Stejskal a Šutka, to boli mená aktérov druhého zápasu, v ktorom po výmenách dokázal domáci Šutka po klinči ukončiť zápas TKO. Matej Gombík nedokázal zaknihovať víťazstvo, keď bol nad jeho sily iba 16 ročný talent Dominik Klupa, ktorý si hlavne zásluhou takedownov dokázal strhnúť výhru na svoju stranu. Podobný priebeh mal aj súboj medzi Fojtachom a Škodom, kde o výhre Fojtacha museli zasa rozhodnúť arbitri duelu. Fojtach zaknihoval v každom kole takedown a to bol kľúčový element jeho výhry.

 

Predposledný amatérsky zápas nám priniesol zaujímavé výmeny medzi Samuelom Matejkom a Martinom Teličkom. Už v prvom kole takpovediac „načal“ Telička súpera peknou kombináciou úderov, po ktorých ostal Matejka otrasený, súboj ale ukončený nebol a tak sme boli svedkami aj kola druhého. V ňom sa podarilo Teličkovi šikovne otočiť na zemi protivníka a dostať sa do full mountu, kde po chvíli zaknihoval po ground and pounde technické KO.

 Azda najkontroverznejší duel celého večera ponúkol zápas ťažkých váh medzi domácim Marcelom Spišiakom a Gregorom Adamekom. Prvé kolo bolo veľmi vyrovnané, keď sme boli svedkami naozaj tvrdých výmen v postoji, ktoré striedali klinče. V druhom kole začal mať miernu prevahu Adamek, keď sa mu podarilo peknou kombináciou zasadiť súperovi úder priamo na nos a dostal sa tým do rytmu. Osudným sa mu ale stala zakázaná technika a to koleno vystrelené priamo na bradu súpera. Po tomto údere už nebol Spišiak schopný pokračovať v boji a rozhodca bol nútený diskvalifikovať Adameka. Pre objasnenie situácie rozhodca vysvetlil, že v čase úderu nebola Spišiaková hlava v pohybe a preto vyhodnotil úder ako úmyselný.

 

Pred začatím duelov profesionálov sa do oktagonu postavili aj boxeri, ktorí nám predviedli dva zápasy. V prvom vyhral TKO Matúš Babiak nad Romanom Dvořákom. V druhom zápase vyhral taktiež na TKO nad svojim súperom, druhý z bratskej dvojice Michal Babiak.

Profi štartovku súbojov MMA, vypísaných na 2x5 minút, zahájil zápas medzi Kleinom a Srbom Jankovičom. Už v úvode stretnutia sa Jankovičovi podaril pekný takedonwn, z ktorého ale veľa nevyťažil. Po boji na zemi a výmenách pozícií sa totiž Kleinovi podarilo zachytiť ruku súpera a zaznamenal armbar. Zápas Rajnoch – Kudry rozhodli takedowny, ktoré Rajnoch zaknihoval v oboch kolách, po ktorých nasledovali údery, ale aj pokusy o submisie, keď hrozil škrtením a trianglom. Po dvoch kolách následne rozhodcovia pridelili na stranu Rajnocha výhru na body.

 

Bez pochyby najlepší zápas večera nám priniesli Adrián Barkáč a Petr Čajnák. To čo sa dialo v prvom kole nemá obdobu ani v najlepších ligách sveta! Všetko to začalo podareným takedownom, pri ktorom doslova Barkáč letel vzduchom strmhlav k zemi. Po chvíli sme ale boli svedkami najštýlovejšieho úniku z armbaru, ktoré sa dá v športe vidieť. Barkáč totiž zo spodnej pozície nasadil techniku a zavesil sa celou váhou na protivníkovu  ruku. Čajnák ale protivníka zdvihol zo zeme a doslova sa s ním začal točiť dookola oktagonu, až kým Slovák ruku nepustil. Divadlo ale pokračovalo, keď sa do dobrej pozície na zemi dostal Čajnák a začal nasadzovať kvalitnú kimuru, ktorú ale Barkáč ustál. Čajnák sa tak rozhodol nasadiť techniku armbar, ktorou doslova zohol súperovu ruku v lakti. Nevieme akou záhadou sa z tohto armbaru dokázal Barkáč dostať a bude nám to v hlave vŕtať ešte hodnú chvíľu. Zápas teda pokračoval v druhom kole, ktoré začali výmeny v postoji, ku ktorým sa pridal Čajnákov takedown, z ktorého sa ale Barkáč dokázal dostať. Všetko toto krásne divadlo nakoniec ukončil Barkáč nečakanou gilotínou v úpnom závere zápasu, ktorá iba podčiarkla status najlepšieho duelu večera. A to som sa ešte nezmienil o parádnom Čajnákovom nástupe do oktagonu.

 

Ďalší zápas medzi Jozefom Búšom a Michalom Schonweitzom už toľko vzrušenia nepriniesol, keď v oboch kolách po takedownoch a nečinnosti bol rozhodca nútený vrátiť súboj do postoja, v ktorom sa až na pár dobrých kickov nič zvláštne nestalo. Po dvoch kolách prisúdili rozhodcovia výhru na stranu Schonweitza.

 

Duel dvoch tvári, asi tak by sme mohli charakterizovať súboj, ktorý priniesli Martin Súdor a Samuel Krištofič. Prvé kolo bolo totiž nabité akciou, v ktorej sme mohli vidieť azda všetko, čo môže ponúknuť MMA a aj preto skončilo remízou. Druhé kolo ale prinieslo trocha iný obraz, keď sa Krištofičovi podarilo zaknihovať takedown a v pomalom tempe dobojoval zápas na zemi a tak zaknihoval výhru na body.

 

Predposledný zápas nám zasa priniesol výhru na body, keď na seba narazili domáci Ján Magdalík a Srb Nikola Hasanovič. V tomto zápase mal navrch Srb hlavne v dosahu úderov, čo robilo slovenskému reprezentantovi problémy pri pokusoch o takedown, pri ktorých mal Hasanovič výbornú stabilitu a sám si ich začal pripisovať na svoje konto. Druhé kolo malo podobný priebeh, keď Magdalík nevedel nájsť účinnú zbraň na Hasanovičovú obranu a prehral súboj v pomere 2 – 0.

 

O hlavný zápas večera sa postarali Ilija Lončar a slovenská legenda Ilja Škondrič, pre ktorých to bola odveta z vlaňajšieho ročníka. V prvom vzájomnom zápase bral výhru technickým KO náš reprezentant a tak mu mal Srb čo oplácať. Súboj začal Škondrič vo veľkom štýle, keď dokázal súperovi uštedriť tvrdé rany vydarenou kombináciou, po ktorej ostal Srb otrasený a prešiel do klinču. Tu Škondrič situáciu kontroloval a nedovolil Lončarovi efektívne útočiť, pričom si dokázal súpera odtlačiť a držať si od neho odstup. Po chvíľke prišla Škondričova druhá kombinácia tvrdých úderov, po ktorej šiel Srb k zemi a rozhodca súboj ukončil. Po roku sa tak situácia zopakovala, keď Škondrič zaznamenal zasa víťazstvo technickým KO v prvom kole.

„Bral som tento zápas ako každý iný, ale nachystaný som bol veľmi dobre. Príprava prebehla super a bez zranení. Chcem poďakovať mojim sponzorom a chalanom z gymu za pomoc pri príprave. Samotný zápas prebehol podľa planú. Najprv tlak, potom som nechal súpera vyťahať sa a zasa som nasadil tvrdé údery a tempo, čo super neustál. Super obecenstvo aj akcia. Nitru mam rád, sú tam kvalitní fanúšikovia, ktorí majú radi MMA a šport celkovo,“ zhrnul svoje vystúpenie Škondrič.

Zdroj: svetmma.skDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.