Fenomén v Pokri  

Autor:
Publikované: 2016-12-11 23:34:00


Žeby nový slovenský Fenomén v Pokri?

Dávid Urban ukazuje svoje umenie opäť naplno a zároveň získava najvyššiu výhru vo svojom doterajšom pokrovom živote.

Viete čo má spoločne Fedor Holz a Dávid Urban? A čím sa trebišovský rodák odlišuje napríklad od Daniela Negreanu? Ak nie, prezradíme vám to.

Nielen určite naše želanie sa stalo skutočnosťou. Concord Million vyhral Slovák. A to nie hocijaký Slovák, ale talentom od Boha obdarený trebišovský hráč Dávid Urban. Jeho súperom na finálovom stole nestačilo k jeho eliminácii ani to, že mu nechali len sedem blindov. Urban znovu ukázal, že je majstrom správneho načasovania, ktorý je pokrovým veľmajstrom a ovláda ako hru na shortstacku, tak i s big stackom. Napokon sa zaslúžene stal tým, kto si z Rakúska odniesol toho domov najviac - €116.790.

Po svojej najväčšej výhre v pokrovej kariére sa Urban podľa predbežných prepočtov posunie medzi šesťsto najlepších turnajových hráčov na svete (v rámci poradia Global Poker Index) pričom za sebou nechá Svetového šampióna Joe Cadu, poľský supertalent Dominika Pańku alebo francúzskeho hráča a účastníka programu High Stakes Poker Davida Benyamina. Tí všetci sú papierovo aktuálne horší turnajoví hráči, než Dávid Urban.

Rodák z Trebišova (odkiaľ je napríklad aj Emil Lukáč) zažíva svoj bez akýchkoľvek pochybností svoj najúspešnejší rok v šesťročnej kariére. Na živých turnajoch stihol za dvanásť mesiacov vyhrať už vyše €282.000. Výrazne dal o sebe vedieť v Rozvadove, v Olomouci, vo Viedni či vo Veldene. A to sa mu ešte niektoré nádejne rozohrané turnaje nepodarilo doviesť do víťazného konca.

 

Z Dávida Urbana sa stala stabilná slovenská dvojka. V jednej veci však Trebišovčan aktuálnu jedničku Jána Bendíka prekonáva. Urban má na konte v tomto roku už päť päťciferných výhier. Pričom štyri z toho sú nad €30.000. Žiadny iný slovenský hráč na turnajoch v tomto roku štyrikrát nekešoval cez €30.000. Žiadny ani päťkrát za €10.000 a viac. A zrejme je to tak aj na online.

I to ukazuje, aký výnimočný rok je rok 2016 pre Dávida Urbana. A to nielen v kontexte domácej, ale aj európskej scény. Ako sme exkluzívne zistili, len 50 hráčov z Európy zaznamenalo v tomto roku aspoň štyri turnajové výhry nad €30.000. Sú medzi nimi všetky veľké „kanóny“ ako Fedor Holz, Ole Schemion, Igor Kurganov, Charlie Carrel či ďalší Nemec Dominik Nitsche.

 

Možno však ešte zaujímavejší je zoznam hráčov, ktorým sa to nepodarilo. Medzi nimi sú Mustapha Kanit (na foto), Dzmitry Urbanovich, Chris Moorman, George Danzer Michael Tureniec či Daniel Negreanu. Ocitnúť sa teda v takejto skupine je veľmi prestížne. A to ešte nemusí byť koniec veľkej tohtoročnej rozprávky. Pred nami je ešte posledná zastávka European Poker Tour v histórii.

Dávid Urban tu v minulom roku vybojoval finálový stôl na €500 side-evente. V tomto roku a pri súčasnej forme a hernej pohode by toho mohol dosiahnuť oveľa viac. Ale aj keby sa pred Prahou rozhodol dať prednosť oddychu, nič to nezmení na tom, že keď budeme na konci roka sumarizovať túto pokrovú sezónu, meno Dávid Urban rozhodne nezostane nepovšimnuté. Slušnosť káže povedať na konci jedno. Dobrá hra, Dávid!

Zdroj: hitman, pokerman.skDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.