Spravte si účinný tukožrút: Nápoj, ktorý aktivizuje spaľovanie!  

Autor:
Publikované: 2015-08-26 01:37:00


Spravte si účinný tukožrút: Nápoj, ktorý aktivizuje spaľovanie!

Leto je obdobím, kedy si viac ako inokedy doprajeme dobroty z grilovačiek či osláv. Viac ako inokedy však dbáme na to, ako vyzeráme v plavkách. Existuje nápoj, ktorý zabezpečí zrýchlenie metabolizmu a postará sa aj o to, aby nás neťažil pocit plného žalúdka!

Ak nemáte v lekárničke nič na trávenie, máme pre vás ideálny recept! Potrebovať budete iba dve ingrediencie. Med a grapefruit.

Postup je veľmi jednoduchý. Pol studeného grapefruitu zbavte šupky, vložte do mixéra, pridajte lyžicu medu. Zmixujte do hladka. Viac netreba!

Prečo tento citrusový plod?

Grep je obľúbeným ovocím, niekomu však jeho horká chuť prekáža, iný je zase alergický na citrusy. Nech je to akokoľvek, grep by mal mať miesto vo vašom jedálničku, najmä ak sa snažíte zhodiť nejaké to kilo po zime. Polka grepu totiž aktivizuje spaľovanie tukov a urýchľuje metabolizmus cukrov.

Za čo ešte môžeme vďačiť grepu?

Je schopný znižovať množstvo inzulínu v krvi, tento fakt tlmí pocit hladu.

Obsahuje vitamín C, takže pomáha najmä imunitnému systému.

Flavonoidy bojujú proti starnutiu.

Červené a ružové grepy majú v sebe betakarotén a lykopén.

Zdroj vlákniny – takže pomáha priechodnosti čriev a vylučovanie žalúdočných štiav.

Chráni organizmus proti vzniku cukrovky.

Je bojovníkom proti zvyšovaniu choresteloru.

Jedinou prekážkou, s ktorou by ste sa mohli stretnúť je fakt, že grep ovplyvňuje účinky liekov. Ak máte predpísané lieky, ktoré užívate pravidelne, poraďte sa radšej s lekárom či lekárnikom. Med je dôležitou zložkou tohto nápoja práve preto, že napomáha metabolizmu a tým zrýchľuje chudnutie.

Na slovíčko s...

Lykopén a pektín sú dve zložky obsiahnuté v grepe, ktoré majú blahodárne účinky na naše zdravie. Lykopén má antioxidačné účinky, ktorých účinky spočívajú v ochrane pre rakovinou, aterosklerózou či cukrovkou. Pektín, ktorý sa nachádza v blane šupky zase podporuje trávenie a vyrovnáva hladinu cukru v krvi.

Foto: Thinkstock.com  |  Zdroj: healthyfoodteam.com, yourstylishlife.comDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.