Čo pre nás znamená zdravie ?  

Autor:
Publikované: 2016-03-14 17:08:00


Čo pre nás znamená zdravie ?

Je zdravie pre nás to najdôležitejšie v živote ? Uvedomujeme si niekedy, že môžeme oň veľmi ľahko prísť ?

Na svete žije viac ako 7,2 miliardy ľudí a každý jeden človek má iný pohľad na zdravie. Pre takého zachranára či zdravotnú sestru znamená zdravie záchranu ľudského života či byť "FIT" pri vykonávani svojho povolania, aby mohli byť na blízku tým, ktorý to potrebuju najviac.

Dovolím si citovať budúcu zdravotnú sestru: " Zdravie je prvoradé, lebo bez neho sa nedá realizovať žiadná aktivita a človek bez neho je ako telo bez duše." Pre mňa osobne zdravie znamená mnoho, pretože viem aké je to byť odkazaný na pomoc od iných.

Lenže nie každý má takýto postoj k svojmu zdraviu a častokrát sa s ním aj zahráva a niekedy sa mi zdá, že mnohý z nás si ani neuvedomujú o čo pomalý a isto prichádzajú. Vezmíme si len takých motorkárov, ktorý sa rútia neskutočnou rýchlosťou cez diaľnicu a neboja sa obiehať do proti smeru a o pár kilometrov ich najdeme pod kamiónom alebo mimo cesty. Uvedomujú si týto ľudia, že sa zahrávaju s ohňom a môžu prísť o svoj život ? Uvedomujú si bolesť, ktorú spôsobia svojím blízkým keď sa dozvedia, že to neprežili ? Možno áno, ale na cestách to tak nevyzerá !

Ako budúca zdravotná sestra som sa stretla s nejedým vážným prípadom pri ktorom som si povedala, že zdravie je naozaj prvorade v živote človeka. Každý deň vidím čo robí s človekom keď nedodržiava nariadenia lekára. Každý deň vidím ako sa ľudia trápia kôli silným bolestiam.

Naozaj si vážme svoje zdravie a budme vďačný za každú minútku, ktorú môžeme straviť so svojími blizkými. Veď zdravie máme len jedno :)

autor:Mária Kliková, foto:googleDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.