Škoricový čaj  

Autor:
Publikované: 2015-08-14 00:18:00


Domáci škoricový olej: Chráni obličky a pomáha pri cukrovke

Škorica je neuveriteľne populárne korenie. Mnohí si však neuvedomujú, že vo forme oleja má neuveriteľné zdravotné výhody.

Škoricu tradične používali už mnohé staroveké kultúry. Používa sa pri rade ochorení, vrátane gastrointestinálnych problémoch, infekcii močových ciest, zmierňuje príznaky prechladnutia a chrípky a má pozoruhodné protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti. Niektoré štúdie preukázali, že škorica pomáha ľuďom s cukrovkou lepšie metabolizovať cukor.

Recept na domáci škoricový olej

·         Zoberte si celé škoricové tyčinky a napchajte ich do sklenenej nádoby. Vyplňte všetky prázdne priestory.

·         Nalejte olivový olej do sklenenej nádoby, aby boli všetky tyčinky škorice úplne pokryté olejom.

·         Umiestnite nádobu na teplé miesto, napríklad na okno. Nechajte ju tak na asi tri týždne.

·         Každý deň nádobou zatraste.

·         Po troch týždňoch bude olej zo škoricových tyčiniek úplne uvoľnený a tyčinky môžete z nádoby vytiahnuť.

·         Uchovávajte škoricový olej v sklenej nádobe a uložte ho na chladné a suché miesto.

7 zdravotných výhod škoricového oleja

Obličky

Škoricový olej má ochranný účinok na obličky. Dokáže chrániť obličky pred poškodením toxínmi v životnom prostredí a znižuje záťaž na obličky.

Cukrovka

Pridajte 1 kvapku škoricového oleja na jedlo po jeho dovarení, alebo ju primiešajte do šalátu. Iba jedna kvapka tohto oleja pomáha znižovať hladinu glukózy v krvi a má stimulačný účinok na pankreas. Olej zo škoricovej kôry totiž obsahuje cinnamaldehyd, ktorý vykonáva túto činnosť.

Infekcie močových ciest

Na tieto infekcie môžu pomôcť teplé sedacie kúpele s esenciálnymi olejmi. Použite oleje zo škorice, eukalyptu a tea tree. Pridajte 10 až 15 kvapiek do kúpeľa. Kúpeľ poskytuje po niekoľkých aplikáciách rýchlu úľavu.

Depresia

Aróma škoricového oleja je otepľuje a povznáša zmysly. Upokojuje myseľ a pomáha človeku prekonať negatívne pocity. Vdychujte vôňu priamo z fľaštičky asi 1 minútu.

Srdcové ochorenia

Tým, ktorí trpia srdcovými ochoreniami, ochoreniami koronárnych tepien, alebo majú vysoký krvný tlak, môže tiež pomôcť škoricový olej. Podľa niektorých štúdií má veľké množstvo vápnika a vlákniny. Tie pomôžu vášmu telu chrániť sa pred týmito ochoreniami.

Antioxidant

Podľa štúdie publikovanej v Journal of Cosmetic Science, sa škorica ukázala ako najúčinnejší antioxidant spomedzi 25 testovaných esenciálnych olejov. Kombinácia oleja z listov Klinčekovca a škoicového oleja chráni lipidy v koži pred oxidačným poškodením z ultrafialového žiarenia.

Artritída

Škoricový esenciálny olej spolu s inými anti-reumatickými esenciálnymi olejmi sa používa ako masážny olej pre úľavu od artritídy. Pridajte 4 - 5 kvapiek škoricovej silice do základného oleja, ako je horčicový olej. Jemne olej zohrejte a bolestivé miesto masírujte. Pravidelná masáž raz denne poskytuje rýchlu úľavu od artritídy.

Zdroj: http://www.info.sk/sprava/67146/domaci-skoricovy-olej-chrani-oblicky-a-pomaha-pri-cukrovke/Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.