Egreše: Vitamínová bomba  

Autor:
Publikované: 2016-07-04 14:21:00


Egreše: Vitamínová bomba

Zistite, v čom je toto ovocie výnimočné a prečo by ste si ho mali dopriať častejšie.

Egreše sú skvelým zdrojom vitamínov a živín a rovnako ako u väčšiny bobuľového ovocia, obsahuje tiež množstvo antioxidantov, ako sú polyfenoly, ktoré môžu pomôcť pri znižovaní rizika rakoviny. Obsahuje až 20 krát viac vitamínu C než pomarančový džús. Vysoký obsah vitamínu C a ďalších živín z nich robí super jedlo, ktoré má dobre známe zdravotné výhody.

 

Zdravotné výhody egrešov

Infekcia

Vzhľadom k ich anti-bakteriálnym a tiež adstringentným vlastnostiam, dokážu egreše chrániť pred infekciou. Zvyšujú úroveň telesnej odolnosti a sú tiež bohaté na vitamín C. Pomáhajú tak pri odstraňovaní takmer všetkých škodlivých produktov z celého tela.

 

Artritída

Egreše majú protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú pri zmierňovaní bolesti kĺbov a opuchov v dôsledku artritídy. Preto by ste mali každé ráno konzumovať egreše, alebo šťavu z nich.

 

Proti starnutiu

Egreše vám s vitamínom C umožnia bojovať proti voľným radikálom. Zabránia tak poškodeniu buniek a predčasnému starnutiu.

Zápal

Vďaka ich protizápalovým účinkom sú tiež veľmi efektívne proti horúčke. Bolo tiež zistené, že účinne znižujú opuch pri artritíde, bolesti z dny a bolesti kĺbov.

 

Zrak

Egreše sú veľmi vhodné pre zlepšenie zraku. Pomáhajú tiež liečiť svrbenie, slzenie a začervenanie oči.

 

Cukor a krvný tlak

Egreše pomáhajú znižovať hladinu cukru v krvi ako aj hladinu cholesterolu. Častá konzumácia egrešov je schopná udržať diabetes a krvný tlak v norme.

 

Rakovina

Štúdie ukázali, že egreše môžu spomaliť vývoj nádorov. Antioxidanty v egrešoch pomáhajú ochraňovať bunky pred poškodením, ktoré vedie k rakovine.

Egreše sú vhodné aj pre fitness nadšencov. Posilňujú totiž telesný metabolizmus a tak vám pomôžu rýchlejšie stratiť kilá navyše. Zaraďte toto ovocie do svojej každodennej stravy a uvidíte výsledky.

Zdroj:info.sk

 Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.