Nebeská Energia  

Autor:
Publikované: 2015-11-17 12:57:00


Nebeská Energia

Majitelia rodinných domov už čoskoro môžu využiť dotáciu na riešenia pre úsporu energií, ako sú solárne kolektory, fotovoltaické panely či tepelné čerpadlá. S týmito riešeniami sa dajú znížiť náklady na energie až o 70 % a vďaka dotácii budú dostupnejšie pre všetkých, ktorí o ne majú záujem. So ZSE môžete byť medzi prvými, ktorí dotáciu získajú, preto nezmeškajte svoju šancu.

Ponúkame vám 5 jednoduchých krokov, ako získať nové riešenie pre úsporu energií aj s dotáciou.

  1. Registrácia záujemcov

Najjednoduchší spôsob, ako získať dotáciu pre rodinný dom je prostredníctvom online registrácie.  „Stačí na seba nechať kontakt na www.zse.sk/dotacia a všetko ohľadom dotácie vybavíme za zákazníka. Následne zrealizujeme predaj, montáž vybraného zariadenia vrátane záručného a pozáručného servisu. Aktuálne evidujeme cez 9 000 záujemcov zo všetkých regiónov Slovenska, pričom najväčší záujem je o fotovoltaické panely, solárne kolektory a tepelné čerpadlá,“ hovorí Marek Tomeš, odborník na obnoviteľné zdroje energie zo ZSE.

  1. Zistenie potrieb a návrh optimálnej ponuky

Krátko po registrácii vás bude kontaktovať pracovník ZSE, ktorý urobí detailnú analýzu vašich energetických potrieb. Následne vám odporučí riešenie vhodné pre vašu domácnosť. „Vzhľadom na to, že máme viac ako 90-ročné skúsenosti v oblasti energií, vieme zákazníkovi poradiť pri výbere riešenia, ktoré optimálne pokryje jeho energetické potreby. Našim zákazníkom sú k dispozícii naši špecialisti priamo v teréne alebo v ZSE Centrách,“ dopĺňa odborník na obnoviteľné zdroje zo ZSE. Pokiaľ máte dom s menšou strechou a potrebujete riešenie na ohrev vody, vhodnou voľbou sú pre vás solárne kolektory. „Čo sa týka počtu kolektorov, optimálny je 1 kolektor na 100 l objemu solárneho bojlera. Pre 4-člennú rodinu predstavujú optimálne riešenie 3 kolektory a 300 l objem solárneho bojlera,“ hovorí odborník zo ZSE. Pokiaľ máte záujem vyrábať si doma elektrinu na dennú spotrebu, riešením pre vás sú fotovoltaické panely. Podľa Mareka Tomeša zo ZSE tu však treba počítať s väčšou plochou na streche, ktorú si fotovoltaické panely vyžadujú. V budúcnosti však môžete počítať s možnosťou ich integrácie  do riešení  inteligentných domov, tzv. smarthome riešení, ktoré efektívne využívajú energie v domácnosti, pomáhajú šetriť náklady a zároveň poskytujú vyšší komfort obyvateľom domu. „Pre málopočetné rodiny alebo pre domy v menej vyhovujúcich podmienkach pre solárne riešenia, napríklad ak je strecha orientovaná na sever alebo zatienená inou budovou, odporúčame inštaláciu tepelného čerpadla,“ hovorí odborník na obnoviteľné zdroje zo ZSE.

  1. Podpis zmluvy a vybavenie dotácie

Keď sa rozhodnete pre konkrétne riešenie, stačí podpísať zmluvu so ZSE, na základe ktorej za vás ZSE vybaví celú administratívu súvisiacu s dotáciou. Žiadosť o dotáciu sa odošle do Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA). „V prípade riešení na výrobu elektriny je potrebné odoslať aj žiadosť o pripojenie do distribučnej siete. Komunikáciu s distribučnou spoločnosťou a SIEA riešime za zákazníka my.Jediné, čo je potrebné, aby zákazník urobil je, dať úradne overiť poukážku od SIEA. Overenú poukážku, ktorá bude vystavená na maximálnu výšku dotácie,  je potrebné poslať k nám do našej spoločnosti,“ dodáva odborník zo ZSE.

  1. Realizácia

Výhodou nových riešení pre úsporu energií, ktoré ponúka ZSE je, že sa dajú inštalovať kdekoľvek na Slovensku bez ohľadu na to, či žijete na juhu, na Orave či Kysuciach. Rozdiel medzi najchladnejšími a najteplejšími regiónmi v dopadajúcom množstve slnečnej energie je približne len 15 %.  „Účinnosť solárnych kolektorov a fotovoltaických panelov závisí najmä od nasmerovania na svetovú stranu, od ročného obdobia a od sklonu plochy, na ktorú dopadajú slnečné lúče. Aby sme maximalizovali účinnosť strešného riešenia, ešte pred inštaláciou urobíme obhliadku zákazníkovho domu. Samotná montáž našich riešení pre úsporu energií trvá maximálne dva dni,“ hovorí Marek Tomeš zo ZSE.

  1. Financovanie jednorazovo alebo na splátky

V ZSE sa v závislosti od jednotlivých riešení a po zohľadnení dotácie pohybuje jednorazová platba zákazníka od 1390 do 2790 €. „Pokiaľ sa zákazník rozhodne rozložiť si investíciu, ponúkame mu možnosť financovania vybraného riešenia na splátky už od 34 € mesačne,“dodáva odborník zo ZSE.

Viac o nových riešeniach pre úsporu energií od ZSE sa dozviete na www.zse.sk/dotacia.

Zdroj:setri.skDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.