OBJAVTE KRÁSY LIPTOVA  

Autor:
Publikované: 2015-08-30 22:56:00


OBJAVTE KRÁSY LIPTOVA

Liptov patrí medzi najnavštevovanejšie slovenské regióny. Rozhodli sme sa preskúmať kraj okolo Ružomberka a Liptovského Mikuláša a naozaj prebádať krásy Liptova.

Možnosti kúpania je na Litpove množstvo. Keď dopraje počasie, môžete sa kúpať v krásnej priehrade Liptovskej Mary, keď je chladnejšie je na výber viacero kúpalísk. S deťmi je určite najväčšia zábava v aquaparku Tatralandia, welness a oddych si môžete dopriať v termáloch Bešeňová, Lúčky, či Liptovský Ján. Ak chcete romantický večer so saunami, najviac sa nám páčil welness v hoteli Permon v Podbanskom. Ak plánujete výlet dlhšie dopredu, oplatí sa pozrieť aj aktuálne zľavy na welness pobyty a aquaparky, niekedy sa dá výrazne ušetriť.

V lete je tento región obľúbený pre turistiku do nádherných pohorí. Západné a Nízke Tatry, Veľká Fatra, Chočské vrchy, Kvačianska a Prosiecka dolina ako aj významné jaskyne v Demänovskej doline. Nadšencom slovenského folklóru a kultúrneho dedičstva netreba spomínať krásne múzeá a skanzeny ako Vlkolínec, či Pribylina. My sme sa vybrali spoznať históriu regiónu aj na Havránok, keltské sídlo nad Liptovskou Marou so zaujímavými drevenými stavbami, a krásnym výhľadom na priehradu aj Tatry.

V zime na Liptov lákajú turistov populárne lyžiarské strediská Jasná, Chopok, či Malinô Brdo pri Ružomberku. Viac informácií o zjazdovkách a lyžiarských strediskách na Liptove.

Pekné historické centrum, promenáda a výhľad na Tatry určite podporí dobrá zmrzlina alebo sladký zákusok v kaviarni Veronika na námestí pri fontáne. Ak sa vyberiete na Liptov väčšia partia, môžete skúsiť v okolí aj rafting, paintball, či iné adrenalínovejšie aktivity.

Aký by to bol výlet, bez dobrého gastro zážitku. Najmä pre ľudí zo západného Slovenska ma výlet na Liptov príchuť bryndzových špecialiít. Aj keď je možností veľa, spomeniem tie reštaurácie, ktoré sme navštívili a naozaj nám chutilo. Koliba u dobrého pastiera v Ružomberku leží v lese a ponúka krásne prostredie, skvelé jedlo a milý personál. Domáce šúlance, pirohy, či bryndzáky nesmú na jedálnom lístku chýbať. Pri Liptovskej Mare sa nám veľmi páčilo v kolibe Villa Gréta.

Ak nemáte čas poriadne sa najesť, tak sa môžete zastaviť napríklad na salaši Krajinka a zobrať si domov po ceste čerstvé pečivo (buchty, koláče, pagáče..) a populárne korbáčiky, domáce maslo, bryndzu, oštpieky, či iné mliečne výrobky. Návšteva krajinky je zážitok najmä pre najmenších, keďže sa tu voľne pohybujú všetky domáce zvieratá a tak si môžete pozrieť naháňajúce sa kohúty, zvedavé prasiatka či trošku bojazlivé králiky a pohladkať kozičky.

Možností na ubytovanie na Liptove je neúrekom. Od nových moderných hotelov až po privátneho chaty a zruby. My sme si vybrali sympatickú chatu Vilka Cibulka pri Liptovskej Mare, aby sme mali vlastnú záhradku s altánkom a grilom a skvelú polohu na výlety do okolia.

Napíšte nám do komentára, ktoré zaujímavé miesta a atrakcie Liptova sa najviac páčia vám.

zdroj: Adam in http://www.milujemcestovanie.sk/objavte-krasy-liptova/ 

 Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.