Región Tokaj  

Autor:
Publikované: 2016-02-11 18:22:00


Vinohradnícka oblasť Tokaj je predovšetkým miestom zrodu kráľovského moku, ale skrýva v sebe veľa nepoznaného. Toto jedinečné miesto na Slovensku dotvárajú nie len historické tufové pivnice, sudy plné vína, malebné dedinky s bohatou históriou, v ktorých tajomstvá minulosti dnes odhaľujú kultúrno-historické pamiatky, ale unikátnym miestom ho svojou tvrdou a svedomitou prácou robia aj pestovatelia, výrobcovia vín a miestni obyvatelia. Rozprávkové prechádzky vinohradmi a okolitou prírodou, tradičné domáce jedlo a príjemné vidiecke ubytovanie očarí každého, kto navštívi tento jedinečný kút Slovenska.

Objavte krásu Vinohradníckej oblasti Tokaj aj Vy!

Vinohradnícka oblasť Tokaj ponúka najrôznejšie možnosti trávenia voľného času. Medzi atrakcie oblasti patrí aj 12 metrov vysoká Vyhliadková veža v tvare suda, zážitková plavba loďou po rieke Bodrog, kúpanie sa vo vínnych sudoch, ale aj cyklistika, pešia turistika, geocachinga mnoho ďalších možností aktívneho oddychu Neváhajte a zažite región Tokaj na vlastnej koži.

Nasadnite na bicykel a vychutnajte si jazdu po Vinohradníckej oblasti Tokaj. Jednotlivé zastavenia ponúkajú možnosť vidieť a navštíviť chránené prírodné územia a rezervácie, národné kultúrne pamiatky, archeologické lokality a unikátne tokajské vínne pivnice vyhĺbené v tufovej hornine. Prírodné krásy údolia rieky Bodrogu, jedinečný úkaz kvitnutia rieky, úbočia s vinohradmi a vinnými pivnicami, to všetko je prekrásna scenéria tejto vinohradníckej oblasti.

Špecifické ľudové, folklórne ale aj náboženské zvyky a tradície Vinohradníckej oblasti Tokaj sú úzko späté s tunajším spôsobom života, na ktorý malo neodmysliteľný vplyv víno a vinárstvo. Súčasťou takmer každej pivnice je socha svätého Urbana, patróna všetkých vinárov a vinohradníkov.

Prechádzky a turistika vo Vinohradníckej oblasti Tokaj Vám umožnia vnímať krásy tokajskej prírody, navštíviť národné kultúrne pamiatky, múzeá, kostolíky, dom ľudových tradícia neodmysliteľne aj tokajské vínne pivnice. Turistické chodníky Vás zavedú aj k slovenskému dvojkrížu, mŕtvemu ramenu rieky Bodrog v tvare podkovy alebo na najnižšie položené miesto na Slovensku.

Ubytovanie vo Vinohradníckej oblasti Tokaj si obľúbi naozaj každý. Či už inklinujete k modernému štýlu s možnosťami wellness služieb , alebo Vás láka vidiecke ubytovanie s krbom, či dokonca pod hviezdami, Tokaj je pre dokonalý oddych ako stvorený. Rôzne typy ubytovania Vám zabezpečia požadovaný komfort, pričom pripojenie na wifi, audiovizuálna technika a iné doplnkové služby sú taktiež dostupné. Vyberte si z ponuky ubytovania v obciach vo Vinohradníckej oblasti Tokaj a strávte pár dní v tomto krásnom a nenapodobiteľnom prostredí slovenských vinohradov.

Ukážky tradičnej výroby ale aj moderných technológií pri výrobe vína a degustácia vín v rozsiahlych tufových pivniciach s nenapodobiteľnou atmosférou -chuť každého je jedinečná, pretože každý výrobca má svoj recept na tento tekutý poklad ukrývajúci večnú mladosť.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

zdroj: tokajregion.skDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.