Casio  

Autor:
Publikované: 2015-09-26 22:22:00


Casio vydáva nové digitálne klavíry s tromi rôznymi zvukovými profilmi "Historic Grand Piano"

Novo-vyvinutý systém AiR Grand Sound Source a drevené klávesy v plnej veľkosti

Zvuk vyvinutý v spolupráci s C. Bechstein, svetovým výrobcom klavírov

Rozšírené tlačové materiály dostupné na: https://www.dropbox.com/sh/ysbp4322q8qxd2p/AACqmIiIeQKD4Sl832mPVcSxa?dl=0

Spoločnosť Casio Computer Co., Ltd. dnes oznámila že vydá dva nové digitálne klavíry. Novinky ponesú názov GP-500BP a GP-300 a budú súčasťou novej zostavy CELVIANO Grand Hybrid, v ktorej sa spájajú výhody digitálnych a akustických klavírov, čo prináša zážitok ako pri hraní na koncertnom krídle vrátane znenia tónu, pocitu z kláves a celkového komfortu pri hraní.

Tieto dva nové modely v sebe nesú technológiu elektronických hudobných nástrojov ktorú Casio zozbieralo za 35 rokov. Nástroje sú navrhnuté tak aby verne reprezentovali tón, klaviatúru a komfort pri hraní ktorý by klavirista zažil pri skutočnom krídle.

Casio vyvinulo nový zvukový systém AiR* Grand Sound Source ktorý vytvára nádherný zvuk a mohutnú rezonanciu presne ako koncertné krídlo. Prináša tiež zvukové profily troch krídel s rozsiahlou históriou: Berlínsky Grand, ktorý je známy svojim elegantným a čistým zvukom a rezonanciou ktorá dáva každému výkonu plnú melodickú farbu; Hamburský Grand, ktorý prináša silný a mohutný zvuk s množstvom strunovej rezonancie; a napokon Viedenský Grand, ktorý so sebou nesie pokojný a vyrovnaný zvuk, zvučný basový register a úžasný tón predovšetkým pri jemnej a citlivej hre. Z týchto troch profilov, Berlínsky Grand bol vyvinutý v spolupráci s C. Bechsteinom, výrobcom klavírov s vyše 160 ročnou históriou. Výsledkom tejto spolupráce je, že nové Casio modely sa posúvajú za hranice bežných digitálnych klavírov a predstavujú dokonalosť v tvorbe zvuku.

*Acoustic & Intelligent Resonator

Okrem toho modely GP-500BP a GP-300 prinášajú prvok Grand Acoustic System (krídlový akustický systém – pozn. prekl.) ktorý verne napodobňuje zvuk krídla, keď prúdi nad a pod rezonančnou doskou. Tento systém prináša trojrozmerný zvuk s tonálnym predĺžením, rozšírením a hĺbkou.

Ďalším prvkom týchto modelov je Natural Grand Hammer Action Keyboard (klávesy s prirodzeným pohybom krídlového kladivka – pozn. prekl.). Kombinuje klávesy zo smrekového dreva ktoré vo svojich krídlach používa C. Bechstein a pridáva unikátny pohybový mechanizmus ktorý zabezpečuje správny pohyb kladivka – toto má veľký dopad na odozvu pri hraní na krídle. Klavirista teda môže citlivým hraním vytvoriť unikátny zvuk zo širokej expresívnej palety tak charakteristickej pre klavír; popri tom si samozrejme užije spoľahlivú odozvu kláves a plnohodnotné pohodlie pri hraní.

C. BECHSTEIN

Meno Bechstein je zárukou najlepšej kvality pianín aj krídel odkedy Carl Bechstein začal vyrábať klavíry v Berlíne v roku 1853. Klavíry C. Bechsteina obľubovali a naďalej obľubujú mnohí slávni skladatelia a umelci pre ich dokonalú kvalitu zvuku a dotyku. V 21. storočí je C. Bechstein naďalej uznávaný ako svetová špička medzi výrobcami klavírov.

Casio Computer Co., Ltd.

Casio Computer Co., Ltd. patrí medzi popredných svetových výrobcov elektroniky a firemného vybavenia. Od svojho založenia v roku 1957, Casio nekompromisne nasleduje svoje firemné motto „kreativita a kontribúcia“, čo vedie k poskytovaniu inovatívnych a imaginatívnych produktov. Novinky a informácie o produktoch spoločnosti Casio nájdete na stránkach:

http://www.grand-hybrid.com

http://www.casio-music.com

Kontakt pre médiá:

Casio Europe GmbH

Birte Grothaus

Tel.: +49(40)52865585

grothaus@casio.de Zdroj: CasioDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.