7 ZDROJOV KVALITNÝCH OBRÁZKOV ÚPLNE ZADARMO!  

Autor:
Publikované: 2015-08-26 01:23:00


7 ZDROJOV KVALITNÝCH OBRÁZKOV ÚPLNE ZADARMO!

Nájsť kvalitné fotografie zadarmo bol niekedy obrovský problém - možností bolo málo a kvalita pochybná. Časy sa však zmenili. Stránok, ktoré ponúkajú fotografie na použitie zadarmo, je mnoho. Tu je mojich sedem obľúbených.

1. Pixabay

Ak potrebujem fotku, začínam vždy na pixabay. S viac ako 420,000 obrázkami na výber je veľká šanca že nájdeš, čo potrebuješ.

Nemusíš sa báť nijakých licencií, obrázky môžeš používať úplne slobodne - pre osobné aj komerčné účely.

2. Unsplash

Unsplash je skvelý zdroj umeleckých obrázkov, ktoré môžeš použiť pre svoje digitálne projekty. Máš dve možnosti. Buď su vyberieš fotky z rozsiahlej databázy, alebo sa zapíšeš a každých 10 dní do tvojej mailovej schránky pristane 10 nových obrázkov.

Všetky otázky spadajú pod licenciu Creative Commons Zero, čo znamená, že môžu byť použité na osobné aj komerčné účely. Môžeš si spraviť kópiu a nakladať s obrázkom bez nutnosti odkazovať na autora. To ale neznamená, že to nemôžeš urobiť - je pekné prisúdiť kredit tomu, kto si to zaslúži.

3. StockSnap

Všetky obrázky zo StockSnap sú zadarmo a voľne širiteľné. Stovky nových obrázkov každý týždeň a prehľad tých najpopulárnejších fotiek na stránke.

Ako Unsplash, tak aj StockSnap pracuje s licenciou CC0, s obrázkami teda nakladáš podľa uváženia.

4. Flickr

Flickr bol vždy hodnotným zdrojom obrázkov zadarmo a do dnešného dňa stále je. Je však nutné dať si pozor na licencie, na Flickri existuje osem rôznych kategórií.

Obrázky zo sekcie “Free Use Photos” sú dostupné pre každého.

5. Pexels

Pexels pridáva do svojej kolekcie 10 kvalitných fotiek denne a momentálne pracuje s viac ako 2,700 fotkami. Do Pexelsu teda každoročne pribudne približne 3,650 fotiek ročne.

Pexels ručne vyberá len tie najkvalitnejšie obrázky z iných zdrojov, vrátane spomenutého Unsplash. Každá fotka je veľmi kvalitná a spadá pod licenciu CC0.

6. Death to the Stock Photo

S týmto menom nemožno neuspieť. Death to the Stock Photo je jedna z najpopulárnejších databáz voľne šíriteľných obrázkov. Táto služba už však nie je tak úplne zadarmo. Bez platby ti do schránky každý mesiac pristane nový balík kvalitných obrázkov, aby si sa však dostal k plnej databáze, potrebuješ si priplatiť niečo vyše 10 eur/mesačne.

7. Snapwire Snaps

Snapwire Snaps je ďalšia možnosť, ako si nechať do mailu doručovať kvalitné obrázky zadarmo. SS ponúka sedem nových obrázkov každých sedem dní.

Nie je to síce najväčšia databáza na svete, no definitívne stojí za pozornosť. Nájdeš tam niekoľko veľmi zaujímavých obrázkov s licenciou CC0.

Zdroj: entrepreneur.com

 

 Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.