Piotr Rubik  

Autor:
Publikované: 2016-02-11 18:32:00


Piotr Rubik vystúpi v Bratislave s dielom Tu es Petrus

Koncert: 26.11.2016 o 19:00 hod., Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava

Cena/Price: od 19 €

Monumentálne dielo fenomenálneho poľského skladateľa a dirigenta Piotra Rubika – Tu es Petrus s textami prozaika Zbigniewa Ksiažeka, bolo skomponované na počesť rodáka, pápeža Jána Pavla II. Texty, ako i sprievodné slovo ku každej skladbe, je inšpirované básnickou tvorbou Jána Pavla II., jeho meditáciami alebo staťami z Biblie. Zamýšľajú sa nad aktuálnymi problémami ľudstva i jednotlivca v dnešnom svete poznačenom sebectvom a nepochopením Božej Lásky. Najdôležitejším odkazom celého diela je potreba pokoja vo svete i v každom človeku, tak ako to zdôrazňoval aj sám pápež.

Hlavnou časťou diela Tu es Petrus je 60-členný symfonický orchester. Emócie z koncertu umocní 55-členný zbor a 6 sólisti. Hudba Piotra Rubika skvelo vystihuje posolstvo ukryté v jednotlivých skladbách.

Piotr Rubik je poľský skladateľ symfonickej populárnej hudby pre orchester, film a divadlo. Vyštudoval konzervatórium a neskôr hudobnú akadémiu Fryderyka Chopina vo Varšave. Stal sa členom svetoznámeho orchestra Jeunesses Musicales International. Študoval kompozíciu filmovej hudby v Siene pod vedením slávneho skladateľa Ennia Morriconeho.

 

zdroj:tasr,foto:googleDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.