Titanic  

Autor:
Publikované: 2015-09-26 22:31:00


Titanic výstava

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky pán Peter Pellegrini poprial svetovej výstave Titanic a hlavne všetkým návštevníkom veľa šťastia. Najnovšie informácie o výstave Titanic vysielajú aj slovenskí rádioamatéri do celého sveta.

Pán Peter Pellegrini, predseda Národnej rady SR, počas slávnostného otvorenia výstavy Titanic poprial všetkým návštevníkom predovšetkým veľa šťastia v živote, pretože to presne cestujúcim na Titanicu chýbalo. Výstava Titanic zavítala na Slovensko po prvýkrát. Po dvoch týždňoch ju videlo takmer 10.000 návštevníkov. Všetci, ktorí zavítajú do bratislavskej Incheby, sa môžu na chvíľu stať reálnymi cestujúcimi na palube Titanicu. Vďaka dokonalej rekonštrukcii kajút, strojovne alebo jedálne budú súčasťou skutočnej atmosféry na začiatku 20. storočia. Zažijú nádheru dobových interiérov či hluk strojovní a následnú úzkosť pred naozajstným a reálnym nešťastím.

Uvidia takmer 300 originálnych artefaktov, ktoré boli vylovené zo slávneho vraku na dne oceánu. Medzi exponátmi sú časti vybavenia lode, kusy nábytku, porcelán a osobné predmety cestujúcich (šperky, kabelky a rôzne časti oblečenia). Na veľkolepej výstave sa návštevníci zoznámia nielen s osudmi legendárneho Titanicu a jeho pasažierov, ale taktiež s búrlivým obdobím technických objavov a spoločensko-politickou situáciou na začiatku 20. storočia.

Slovenskí rádioamatéri vysielajú pri príležitosti výstavy Titanic pod špeciálnou volacou značkou OM2015TITANIC. Vysielanie je výhradne na rádioamatérskych pásmach prevádzkou CW (morze), SSB (fóniou) a modernými digitálnymi módmi. Novinky z výstavy sa tak prostredníctvom rádioamatérov dostanú nielen na Slovensko, ale aj na všetky kontinenty sveta. Po dvoch týždňoch otvorenia výstavy už uskutočnili takmer 5000 spojení s nadšencami Titanicu.

Vstupenky na výstavu sa predávajú na presne určený dátum a čas. Návštevníci, ktorí si zakúpia vstupenku v predpredaji, sa tak vyhnú dlhému čakaniu v radách. Organizovaným skupinám – napr. školám, zabezpečíme presný termín rezervácie návštevy na výstave a predovšetkým zvýhodnené vstupné, vrátane vstupu pre pedagogický sprievod zdarma. Predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportal alebo Eventim. Výstava Titanic bude otvorená do 6. 12. 2015 , s rozlohou viac ako 3000 m2 v Incheba Expo Bratislava.

Otváracie hodiny na výstave: Pondelok – Nedeľa 09.00 – 20.00 h. Pokladňa na výstave sa zatvára o 18.00 h. zdroj: TASRDiskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.