Regulácia vykurovania  

Autor:
Publikované: 2015-09-22 21:16:00


Regulácia vykurovania

Spoločnosť Thermo-control SK s.r.o. bola založená v roku 2010 a je oficiálnym distribútorom termostatov a regulačnej techniky značky SALUS Controls, obehových čerpadiel AQUART, bezdrôtovej domácej automatizácie a toroidných transformátorov.

Na ponúkané produkty zároveň poskytujeme komplexnú podporu predaja, technickú a konzultačnú podporu, záručný aj pozáručný servis v rámci Českej republiky a Slovenska.

Spoločnosť disponuje dostatočne širokým sortimentom s kvalitnými produktmi, ktoré sú priebežne inovované a doplňované starostlivým výberom produktov, ktoré sú dopytované trhom na základe požiadaviek zákazníkov a obchodných partnerov, a podieľajúcich sa týmto na ich vývoji.

Výber správneho termostatu

Termostat pomáha udržiavať tepelné pohodlie Vášho domova, reguluje teplotu podľa požiadaviek užívateľa a znižuje tým aj náklady na spotrebu energie.

Výber Vášho termostatu závisí od typu vykurovacieho alebo chladiaceho spotrebiča, ktorý máte k dispozícii a zároveň aké funkcie a  požiadavky od termostatu očakávate.

1. Určiť typ vykurovania alebo chladenia

Pred výberom termostatu sa musíte uistiť, že termostat je kompatibilný s Vaším systém vykurovania alebo chladenia. Najbežnejšie systémy ÚK - plynové, elektrické alebo kondenzačné kotle, teplovodné, podlahové vykurovanie, tepelné čerpadlá, elektrické krby, elektrické podlahové vykurovanie, a ďalšie zariadenia.

 2. Vyberte si vhodný termostat

a) Termostat riadený cez Internet (pripravujeme na sezónu 2013/2014)

      Diaľkovo riadený termostat umožňuje nastaviť vhodný program a tiež sledovať Váš systém z počítača, chytrého telefónu (smartphone) alebo tabletu. Termostat sa pripája cez bránu iTG500 Gateway k Vašej domácej sieti širokopásmového pripojenia (routeru / modemu), čo vám umožní prístup k Vášmu systému odkiaľkoľvek.

b) Programovateľný termostat

 

      Programovateľný termostat umožňuje efektívne využitie Vášho systému, automatickým nastavením požadovanej teploty po celý deň. Termostat naprogramujete podľa teploty, ktorú chcete v danú dobu udržiavať, a termostat už potom zapína a vypína Váš systém podľa daných hodnôt.

c) Digitálny manuálny termostat

      Digitálny termostat je vhodný pre tých, ktorí uprednostňujú manuálne nastavenie teploty a nevyužijú výhod programovateľného termostatu. Digitálny manuálny termostat zobrazuje na displeji aktuálnu nameranú teplotu, prípadne teplotu, ktorú v daný moment používateľ nastavuje.

d) Mechanický manuálny termostat

      Mechanický manuálny termostat je ovládaný kolieskom, na rozdiel od digitálneho termostatu nezobrazuje aktuálnu nameranú teplotu, iba aktuálny stav vykurovacieho systému. Tento typ termostatu je vhodný pre ľudí, ktorí sú často doma a nastavia si teplotu ručne.

3. Vyberte si optimálny režim programovania

a) 7-dňový režim

      Tieto termostaty Vám umožnia naprogramovať nastavenia zvlášť pre každý deň (Po, Ut, St, Št, Pi, So, Ne), tento program ponúka maximálnu flexibilitu, každý deň v týždni tak môžete nastaviť podľa vlastných potrieb.

Varianty: SALUS 091FL, SALUS091FL-PB, SALUS T105, SALUS ST620, SALUS ST620-PB, SALUS RT500, TC 2016+, TC 2026.
 

b) Režim 5-1-1

      Tieto typy programovateľných termostatov Vám umožnia nastaviť jeden program pre pracovné dni (Po-Pia sa opakujú) a samostatné programy pre sobotu a nedeľu. Tento typ termostatu Vám zvyčajne umožní nastaviť štyri až šesť rôznych teplôt pre dané dni (Po-Pia, So, Ne).
Varianty: SALUS ST620, SALUS ST620-PB, SALUS RT500, TC 2026.
 

c) Režim 5-2

      Tieto typy programovateľných termostatov Vám umožnia nastaviť jeden program pre pracovné dni (Po-Pia sa opakujú) a samostatný program pre víkend (So-Ne). Tento typ termostatu Vám zvyčajne umožní nastaviť štyri až šesť rôznych teplôt pre dané dni (Po-Pia, So-Ne).
Varianty: SALUS 093, SALUS ST620, SALUS ST620-PB, SALUS RT500, TC 2026.Termostaty možno tiež zvoliť v:

a) Drôtovom prevedení

Využívajú sa v novostavbách, prípadne na miestach, kde je pripravená elektroinštalácia k zapojeniu termostatu

b) Bezdrôtovom prevedení

Sú používané v domoch, kde nie je pripravená elektroinštalácia, výhodou je možnosť umiestniť alebo preniesť termostat na ideálne miesto.

V našej ponuke nájdete dve varianty bezdrôtových termostatov. Označenie bezdrôtových termostatov rady TX + (napr. SALUS 091FLTX +) sa vyrába s prijímačom s priechodnou zásuvkou, ktorá umožní jednoduchšiu inštaláciu a nezablokuje užívateľovi zásuvku pri kotly. Z prijímača je potom zapojená dvojlinka k spínaču zariadenia, napr. kotla.

Druhou variantov je rad bezdrôtových termostatov RF (napr. SALUS 091FLRF), kde prijímač je umiestniteľný na stenu pri kotly a je nutné k nemu zapojiť napájanie prijímača.

 

Pre bližšie informácie nás môžete kedykoľvek kontaktovať:

Thermo-control SK s.r.o.
Podunajská 31
821 06  BRATISLAVA
Slovensko

Tel./Fax: +421 (02) 45 527 104
Mob.: +421 (0944) 451 862
Email: obchod@thermo-control.sk

Zdroj: http://www.thermo-control.cz/sk/

 Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.